Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Az van ,hogy nemtudom mit csináljak..facebook-on más lány nevét,képeit használtam..és ezen a héten fel akarnak jelenteni..de ő nemtudja hogy én voltam..tudom hogy borzasztó nagy hülyeséget csináltam ,és le is töröltem azt a profilt...nagyon félek ,hogy most mi lessz ebből :szerintetek ? És hozzá teszem a lány édes anyukája rendőr...ez alapján hogy le töröltem a fiókót és az email címet ,úgy ki tudják nyomozni?
2015. márc. 30. 12:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Segitsetek :(
2015. márc. 30. 13:10
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja, hogy te voltál, akkor mégis, hogyan jelentene fel?

Nem fognak börtönbe zárni, nyugi.

2015. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg tudnak találni, de ha nem valami híresség adataival éltél vissza, akkor lefossák.
2015. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Deaz ip cimem ugyanugy ott lessz ,ha toroltem mindent? :(
2015. márc. 30. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:
A fackbook is meg a mail server is naplóz minden tevékenységet.
2015. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
gyah én ish belenek kakilva en ecer atesom kepet raktam az artszomra es felakart jeleteni a barátnője
2015. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ebből mi bajom lehet?
2015. márc. 30. 13:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ki fogják kötni az áramot meg az internetet.
2015. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ajj ,de most komolyan legyszives..nagyon felek..2 napja szinte nem alszom ,nem eszem es ideges is vagyok ez miatt..nem akarom hogy a szuleim ezt megtudjak ezert is jottemide hogy valaki segitsen..
2015. márc. 30. 14:07
 10/11 2xSü ***** válasza:

Nos. Ha valóban feljelentésig fog menni a dolog, akkor ott mellékelni fogják, hogy pontosan mi történt, mi volt az – azóta törölt – Facebook profil címe, vagy az odaírt név. Hivalatos végzés esetén a Facebook meg fogja találni az azóta törölt profil címét, hogy azon a profilon ki és mikor, milyen IP címről végzett módosításokat, ki lépett be arra a profilra. Az internetszolgáltatód meg meg tudja mondani, hogy az adott IP cím, az adott időpontban melyik – névvel, címmel, egyéb adatokkal rendelkező – internet előfizetéshez tartozik.


Az email szolgáltató szintén ki tudja adni azt, hogy az adott – akár azóta törölt – email címet melyik IP-ről használták, stb… Sőt jó eséllyel a levelek tartalmát is vissza tudják nyerni.


Ergo minimum az internet előfizetésig lazán vissza tudják göngyölni az ügyet. Ott viszont kérdésessé válhat, hogy pontosan abban a pillanatban ki ült e gép előtt. Viszont ha emailben, vagy a Facebook üzenetben írtál olyat, ami beazonosít személy szerint téged, akkor ez sem jelenti azt feltétlenül, hogy nem tudják rád bizonyítani a dolgot. Ha a számítógépet is átnézik, vagy kicsivel szélesebb körben puhatolóznak, akkor akár még ezt a gyk-s kérdést is meg tudják találni.


Hogy mit lehet tenni ilyenkor? Gondolom nem az első reakció volt a feljelentés, előtte kértek, hogy távolítsd el a képeket, vagy kilátásba helyeztek más módszert, ha nem hallgatsz a szép szóra. Most mondjam azt, hogy tetszettél volna előbb gondolkodni. Most már maximum a tanulságot tudod levonni, meg kénytelen vagy szembesülni a tetteid következményével.


Illetve annyit tehetsz, hogy mondjuk megkeresed a tevékenységed áldozatául esett lányt, és édesapját, és megpróbálod szóban elsimítani az ügyet, bocsánatot kérsz, biztosítod őket, hogy megbántad azt amit csináltál, belátod, hogy hiba volt. Meg ha még gyerek vagy, akkor célszerű a szüleidet is bevonni ebbe a párbeszédbe. Ha jófejek, akkor elállnak a feljelentéstől. Ha kevésbé jófejek, vagy a másik lányt olyan sérelem érte, aminek súlyosabb, mind a mai napig érezhető következményei vannak, akkor persze lehet, hogy továbbra is ragaszkodnak a törvényes elégtételhez.


Aztán hogy a megtalált bizonyítékok elegendőek-e, illetve milyen ítéletet hoz a bíróság, az egy másik kérdés. Mivel a feljelentő rendőr, ezért biztos, hogy meg tud mozgatni néhány szálat, hogy ne csak ímmel-ámmal nyomozgassanak, hanem tényleg hozzanak fel annyi bizonyítékot, amennyit lehet. Hogy most pénzbírságot kapsz-e, vagy felfüggesztett szabadságvesztést, vagy más büntetést, az meg javarészt attól függ, hogy milyen kontextusban használtad fel annak a lánynak a fényképeit. Ha csak leszedted a publikus adatlapjáról, és sajátként töltötted fel, akkor valószínű nem lesz olyan súlyos az ítélet. Ha viszont meztelen, vagy erősen kompromittáló, nem publikus képet tettél fel, és esetleg olyan dolgokat írtál hozzá, vagy ha az a lány nem múlt el még 18 vagy 14 éves, akkor esetleg más bűncselekményről is szó lehet, ami természetesen befolyással van a büntetés mértékére.

2015. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!