Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvédi megbízást fel lehet...

Ügyvédi megbízást fel lehet mondani emailben?

Figyelt kérdés

Az ügyvédemmel az ő kérésére emailben kommunikáltunk csak, nem vagyok megelégedve a munkájával, az okot itt nem részletezem.


A Magyar Ügyvédi Kamara honlapján:

[link]


az áll, hogy ügyvédi megbízást csak írásban lehet felmondani.


A kérdésem az, hogy ebbe az email formátum is beleértendő?


Vagy nem, kizárólag papíron nyújthatom át vagy küldhetem el a felmondásom az ügyvédnek.


Akár emailen, akár papíron történt a felmondás, hány napon belül köteles az ügyvéd válaszolni, egyenlegről számlát elküldeni?



2018. jún. 19. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Fel lehet emailben is mondani, de csak akkor, ha tudod igazolni, hogy tényleg te, a megbízó írtad a levelet. Tehát legyen benne egy telefonszám is, amin csekkolhatja a képviselő, hogy tényleg te mondtál fel neki, nem más szórakozik vele.
2018. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A kérdésemben azt még elfelejtettem említeni, hogy eredetileg az email verziójú felmondást úgy képzeltem el, hogy kinyomtatotm a felmondó levelet, aláírom, leszkennelem és azt küldöm el PDF fájlban.


De te most úgy gondoltad, hogy sima emailben is fel lehet mondani ha mellékelem a mobil számomat?

2018. jún. 19. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló problem. Neked hogy sikerült?
2018. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!