Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel tudom jelenteni ha a...

Fel tudom jelenteni ha a képeimet használja? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, aki hamarosan 3 éves lesz. Apuka a kezdetek óta nincs velünk, kénye-kedve szerint jelen meg a láthatásra. Megnősült, ott van 2 gyerek. A felesége nem látta még a lányomat, de ő abban a hitben él, hogy ő is rokona a gyerekemnek. (Hozzátenném hogy a szülői felügyeleti jog is 100%-ban az enyém). Folyamatosan tesz fel képeket a gyerekemről, amiket én fotóztam. Úgy állítja be, mintha velük lenne (apának nincs elviteli joga). SMS-ben fenyegetőzik az apuka neje, hogy szálljak le róluk, kutakodok utánuk, meg azt tesz fel facebook-ra amit akar. Sosem láttam a feleségét de mindig követ minket, mert abban a hitben él hogy az apuka össze akar velem jönni (pedig örülök, hogy megszabadultam tőle). A kérdésem az lenne, hogy fel tudom jelenteni az miatt, hogy a gyerekemről tesz fel képet? Ha igen, akkor mire számíthatok? Pénzbírságot kap? Kérlek segítsetek. Letiltottam már minden felületről, a telefonszámával együtt. De szeretném ha megtanulná, hogy nem teheti fel az engedélyem nélkül a képeimet.

2018. jún. 19. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

A gyerekedről való képre szerkessz vízjelet vagy valami olyan ismertetőjelet ami utal arra h tied a kép.


Komoly Fotósok is igy védekeznek az ellen h lopkodják a képeiket. És ha ezután is felhasználja engedély nélkül akkor indíthatod az ügyet szerzői jogok megsértése miatt.

2018. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Kiskorú képmását csak a törvényes képviselő beleegyezésével szabad felhasználni, ellenkező esetben szémelyiségi jogot sért az illető. Polgári peres eljárást indíthatsz ellene, ehhez javasolt pl. képernyőfotókat készíteni az érintett oldalakról, ill. írásban felszólítani, hogy vegye le a képeket, mert nem járultál hozzá a közlésükhöz, és a jövőben sem járulsz hozzá. Erről is legyen másolat, az esetleges válaszról is. mivel ez nem büntetőeljárás, hanem polgári ügy, büntetést nem szab ki a bíróság, megítélhet ún. sérelmi díjat a kiskorú, ill. törvényes képviselője kérésére.

Egyúttal jelentheted a facebooknak is, hogy visszaélés történik a képeiddel, töröljék a nő fiókjából.

2018. jún. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló sajnos nem jót ír.

A képek közlésének joga azé, aki ennek jogtulajdonosa (szerzői és szomszédos jogok).

Ha a nevezett hölgy nem tartozik ebbe a kategóriába, tehát nem szerzője a képeknek és nem is vásárolta meg az ezzel kapcsolatos jogokat, akkor bizony bűncselekményt követett el, ráadásul még kiskorú sérelmére is követett el jogsértést a képek közzétételével.


Azt lenne jó tudni, hogy kerültek hozzá a felvételek, ha a kérdező készítette a képeket?


Az apának a gyermek 3 éves koráig nincs joga elvinni a gyermeket. Ez nem a kérdező által kiharcolt jog, hanem a törvény által van ez így korlátozva, a gyermek egészséges fejlődése érdekében.

2018. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A gyerekedről való képre szerkessz vízjelet vagy valami olyan ismertetőjelet ami utal arra h tied a kép."

Teljesen felesleges, sem jogi szempontból nincs jelentősége, sem az illegális felhasználást nem akadályozza meg.


"Komoly Fotósok is igy védekeznek az ellen h lopkodják a képeiket."

Tévedés, ez nem akadályoz meg semmit.


A helyzet többrétű, de elég egyértelmű.


Kiskorú képmásának felhasználásához gondviselő engedélye szükséges. Még az apa engedélye sem elég, hiszen nem gondviselő, hiába vér szerinti apa.


Szerzői és szomszédos jog szintén játszik: a kép szerzőjének engedélye nélkül semmi nem történhet a művel.


Továbbá van egy zaklatás szála is a dolognak.


Keress ügyvédet, ő fogja tudni, mik a helyes lépések.


Viszont! Ne az legyen a célod - főleg a bíróság előtt ne hangoztasd, ha odáig jutsz - hogy megleckéztesd a másik felet, hogy móresre tanítsd, hogy megbosszuld., Ez sosem veszi ki jól magát. Védd a gereket, védd a gyerek jogait, a többit hagyd a bíróságra.


Nagyon visszatetsző az, hogy a kérdsedben fel sem merül, hogy hogy léehetne a helyzetet megszüntetni, hogyan védhetnéd meg a gyereket, csak arra vagy kíváncsi, mekkora bírságot vagy büntit kaphat a másik...

2018. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pár nap múlva lesz 3 éves, de még nem viheti el, nincs erről papírja sem. Apukának küldem el a képeket, eddig mindig az engedélyemmel tett fel a kislányról fotókat, de a felesége engem erről nem kérdezett meg sőt, miután felszólítottam az apát hogy szedesse le a képet, újra tett fel fotót a felesége (hergelve(?) engem). Természetesen fontos a lányom is, én is fél évente ha egyszer teszek fel róla képet - de lehet ezzel is sokat mondtam. Mind a kettőt tiltottam már a közösségi oldalakról, hogy ne is lássák a képeimet. Bocsánat ha teljesen úgy jött le, hogy csak meg akarom leckéztetni, de próbáltam csak nagyvonalakban leírni a gondomat. Ha nem védeném a lányomat akkor nem is aggódnék az miatt, hogy egy (számunkra) "idegen" ember tesz fel róla képeket. Szerencsére én fényképezővel készítem a képeket, így be tudom mutatni, hogy általam készítettek a képek.


Sokat pereskedünk így van ügyvédem is, de most nyaral így nem tudom őt elérni. Ha minden igaz 1,5-2 hét múlva fogok találkozni vele egy tárgyalás miatt, de ott meg fogom kérni, hogy akkor segítsen ebben az ügyben is.


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2018. jún. 20. 23:24
 6/6 anonim válasza:
Ne is küldj neki képet. Igazából azt se értem miért tartod a kapcsolatot vele. Mondom úgy, hogy én is apa vagyok. Ha szereti a gyerekét, harcol érte, ha nem a gyereknek is jobb, ha nem találkozik vele. Összejössz valakivel, akit apjának fog tekinteni, ő meg félévente felkavarja az érzelmeit? Ez senkinek sem jó. El nem tiltanám véglegesen, a gyerek tudja, hogy ki az apja, ha látni akarja az apját engedd neki, de egyébként szálljon ki az életéből. Ha komolyan gondolja, hogy vállalja az apaságot, akkor más a helyzet, de azért tennie is kell.(ene) Képet meg nem átadni, max megmutatni.
2018. júl. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!