Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan kitétel az alkotmány...

EagleHUN kérdése:

Van olyan kitétel az alkotmányban vagy a törvényekben hogy a pénzedért mindenképpen kell kapj valamit, azaz ha fizettél valamiért?

Figyelt kérdés

Én a következő logikus következtetésre jutottam:


Legálisan mindössze 3 módon szabadulhatunk meg a pénzünktől, legyen az bankszámlán vagy kp -ban stb...


- Vehetsz árút: Ez egyértelmű, nincs mit magyarázni rajta. Kaja, pia, elektronikai kütyük, autó, ház stb...


- El is adományozhatod. Ha a hátad mögé dobsz egy húszezrest az is autómatikusan ez lesz hisz valaki megtalálja és felveszi.


- Vehetsz valamilyen szolgáltatás. Pl: internet előfizetés, masszás, fodrász, edzőterem használat, albérleti díj stb...

az adók is is ide tartoznak, bár most azt hadjuk mit is kapunk érte, arányos -e az...


(És persze vannak az előbbi 3.-nak kombinációi. Pl víz, villany ahol árút is kapsz és szolgáltatást is egyben hiszen hálózat fenntartást is ki kell fizetni.)


Nem véletlen hogy legális módot említettem, mert a pénz megsemmisítését a tv. bünteti!


Szerintem ezek amiket eddig itt leírtam, egyértelműek és cáfolhatatlanok, nem kell hozzá semmi tv. hogy így van és kész.


A kérdésem viszont az az alkotmányban vagy a tv. ekben van -e bármi ami ezt szabályozná. A fogyasztóvédelemnél talán van ilyesmi hogy ha fizettél egy áruért akkor garantálniuk kell annak használatát értékét stb... bár ezt sem tudom (megtalálni sem, mi alapjám)

De pl van -e mondjuk szolgáltatásnál főleg ott ahol előre fizetsz, hogy kell-e kapj valamit a pénzedért?

Pl:

- szállodai szoba és szolgáltatások mondjuk egy előre fizetett nyaralás esetén,

- vagy albérleti díj megfizetése - kontra a bérbeadó fenntartási kötelezettsége...

- Állambácsi adóért cserébe adott (vagy nem adott) "szolgáltatásai"?


Szóval az érdekelne van-e valamilyen általános érvényű alkotmányos vagy tv. -i kitétel ilyesmire, ami hivatkozási alap lehet bármilyen ügyben?

Kontra: Vagy simán foszthatóak vagyunk bárki által, és nem tudjuk megkövetelni az arányosságot illetve semmit sem?



2018. jún. 27. 10:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
23%
Hadjuk.
2018. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
21%
Mi a kérdés? Elolvastam az agymenésedet és nem értem mit akarsz. Meg akarsz szabadulni a pénzedtől? Ajándékozd el, szerződést kell írni, viszlát. Mit szeretnél? írd le egy mondatban mi a kérdésed.
2018. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

#1 jogos, elírtam, megkövetem magam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__27462..

Mondjuk nemrég láttam a főnökömtől így leírva, lehet ezért írtam én is így... :D

De térjünk vissza a kérdés megválaszolására, szóval hagyjuk.

2018. jún. 27. 11:26
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
a hadjukkal vigyázzunk, mert az már majdnem hadlyuk, ami egy tankoknak ásott kráter, háborúban álcázási célokra...de hagyjuk most ezt.
2018. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#2 - A kérdésem 1 mondatos. A többi csak a mellékmagyarázat / értelmezési segédlet. Válaszolj arra az egy kérdésre ha tudod a választ az alatta lévőt nem kötelező elolvasnod.

Ha nem tudod vagy nem tudod értelmezni akkor ne írj.

2018. jún. 27. 11:31
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha az általad említettektől eltekintünk akkor talán a jogalap nélküli gazdagodást lehet ide venni.
2018. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

kedves kérdező, akkor leírom miért hatalmas gyökérség a kérdésed jelenlegi formája:


"a pénzedért mindenképpen kell kapj valamit, azaz ha fizettél valamiért?"


- Fizettél valamiért a boltban, magyarul íratlan szerződés köttetett egy kiló kenyér megvásárlása miatt. Igen, itt kell kapjál valamit.


- odaajándékoztad ajándékozási szerződéssel valakinek a pénzedet, nem, itt nem kell kapnod érte semmit.


- befizeted készpénzzel a csekkjeidet, helyben nem kapsz érte semmit, mert a rezsidet elhasználtad hóközben, de helyszínen nem kapsz érte ellenszolgáltatást.


- leteszed a földre a pénzed, elmész, otthagyod de nem semmisíted meg. Valaki felveszi, továbbviszi, az már ajándékozás, vagy sem? És ha a te pénzeden - az ajándékozási szerződés híján - vesz valamit valahol, az a dolog téged illet?



Lehet ezt itt görgetni, de értelmes kérdéssel egyszerűbb lenne. Mit akarsz kérdezni?

2018. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen árut, szolgáltatást, ingatlant vásárolsz az szerződés. Akár írásban, akár szóban, akár ráutaló magatartással (licitnél felemeled a kezed, boltban pénztárnál fizetsz). A Ptk. mindenkire vonatkozik, ezzel nem ellentétesen további részletszabályokat megállapíthat eladó ÁSZF-ben, végül pedig a két fél közti szerződés is.
2018. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#7 leírtad azokat a dolgokat amelyek számomra is teljesen egyértelműek.

De nem ez a kérdés!

Tv. cikkely vagy alkotmány mit mond erről? Milyen kulcsszóval keressek rá? Link?


De ha nagyon kell mondok konkrét példát:

Pl Albérletnél ha pl lakhatást akadályozó tényező merül fel, mondjuk becsukhatatlanná válik az ablak, és a tulaj azt mondja nem cseréli ki, akkor bírósági úton számonkérhetem -e, hogy én kifizettem az én részem a díjat amit amit szabott, ő miért nem akarja teljesíteni? Az albérleti tv.-t ismerem abban van olyan kitétel hogy az ő költségére elvégeztethetem (áfás számlát kell kérni róla) és köteles kifizetni. De van-e máshol?


Vagy pl állambácsit elővehetem-e bírósági úton ha nem olyan szolgáltatást nyújt konkrétan valamilyen célra (címkézett pénz) beszedett adómért ami elvárható?

2018. jún. 27. 12:27
 10/30 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi a választ.
2018. jún. 27. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!