Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Július végén megyünk két...

Július végén megyünk két hétre nyaralni Los Angelesbe és hogy mivel én még csak 19 éves vagyok de alkoholt fogyasztok ott létem során megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy Amerikában 21 éves kortól lehet alkoholt fogyasztani de mivel én még csak 19 éves vagyok és tegyük fel az ott létem alatt iszok alkoholt és igazoltatás közben kiderül hogy még csak 19 éves vagyok és alkoholt fogyasztottam megbüntethetnek? úgyis hogy én csak nyaralni vagyok ott mint magyar?

2018. jún. 29. 01:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az, hogy te ki vagy és miért vagy ott, az a kutyát nem fogja érdekelni, kivéve persze a bevándorlási hivatalt.

Az a fontos, hogy az irat, amivel igazolod magadat, milyen életkor áll, az utazás céljától és állampolgárságtól.

Komolyan odafigyelnek szórakozóhelyeken, pubokban. Van olyan hely, ahonnan ki is küldenek, ha nem vagy legalább 21 éves.

Egyet nem szabad elfelejteni, hogy államonként változnak a szabályok, de most utána néztem és Californiában a birtoklást is büntetik, első alkalommal 250$ és 24-32 óra közmunkával.


Tessék egy összefoglaló:

[link]


Jó magam is éltem az USA-ban. Persze lehet hazárdjátékot játszani, csak a kérdés, hogy megéri-e, ha esetleg vesztesz.

2018. jún. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, büntetik. Eleve nem adnak ki alkoholt sehol. Tőlem 28 évesen, kicsit idősebbnek tűnve is elkérték az útlevelet pedig csak egy gyenge sört vettem.
2018. jún. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Minek akarsz piálni, berúgni?
2018. jún. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Nyaralni akarsz, vagy pedig idegenben alkoholizálni?

Hazajőve dicsekedni akarsz, mennyire berúgtál Los Angelesben?

Ha 2 hétig ennyire hiányzik a szesz, ne az USA-ba menj, hanem itthon elvonóra.

2018. jún. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Ott még van halálbüntetés is. Jobb ha vigyázol.
2018. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

# 4 Azért, mert te nem bírsz mértékletesen inni, mások képesek erre és megtudják állni, hogy ne rúgjanak be.


Én inkább neked ajánlanám az elvonót, ha ilyen problémáid van.

2018. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bárhová utazol, ott azokat a törvényeket kell betartanod, amik ott érvényesek és nem mentesít téged az, ha nem annak az országnak az állampolgára vagy.

Ha pl. Szingapúrba mennél, ott még a rágózásért is súlyosan megbüntethetnének, mert tilos. Avagy nálunk tilos a kommunista jelképek viselése, rajzolása, az usa-ban meg még a ná ci jelképek sem tiltottak ugyanúgy mint itt Európában.

Mindig azt a törvényt kell betartani ami ott érvényes ahol vagy - hacsak nem vagy diplomata, akire különleges szabályok érvényesek.

2018. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

#6

Ha figyelmesebb lennél, látnád, nem én vagyok a kérdező!

.

Ha valaki 2 hétig nem bírja ki ivás nélkül, akkor is szenvedélybeteg, ha nem issza rendszeresen a sárga földig magát.

2018. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

# 8


Olvasd el Takács Zs5 válaszát. Erről szólt a kérdés, mivel a kérdező nincsen tisztában azzal, hogy külföldi személyre miként és hogyan vonatkoznak a törvények.


"Ha valaki 2 hétig nem bírja ki ivás nélkül, akkor is szenvedélybeteg, ha nem issza rendszeresen a sárga földig magát."


A fentebb leírt mondatokból nem derül ki, hogy nem bírja ki két hétig.


Tudod a világon van még alkohol is ital Magyarországon kívül is. Attól, hogy te nem vagy kíváncsi azokra, amelyek Magyarországon nem kaphatóak és külföldi nyaralás alkalmával nem iszol alkoholos italt, az a személyes döntésed. Az még nem szenvedélybetegség, hogy mások nem akarnak így élni.

2018. jún. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan hely, ahonnan ki is küldenek, ha nem vagy legalább 21 éves."

Pontositanek: be SEM engednek!


Elmultunk 40, most voltunk a baratnommel egy lajtos szombat esti kiruccanason. Mindkettonktol elkertek az igazolvanyt. Nem azert mert olyan fiatalos a kulsonk, hanem mert ez a torveny. Alkoholt felszolgalo helyekre 21 ev alulit nem engednek be. Es ez itt van Los Angelesben!


Ha mindenkepp pialni akarsz, egy 21 ev feletti ismerost kell megkerned, hogy vegyen neked piat a liquor store-ban vagy az aruhazban. Szigoruan valakinek a rezidenciajan tudod csak elfogyasztani. Ha a nyilt utcan, parkban, lepcsohazban, kocsiban, buszmegalloban, tengeparton a homokban, akarhol megprobalsz pialni, tutti hgy az onhatalmu szemtanuk feljelentenek, rad hivjak a zsarukat, akik bevisznek. Ha kiderul, hogy 21 ev alatti vagy, akkor meg a veled levo felnott szemelyt is jol megbuntetik.

2018. júl. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!