Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a tevékenység adóköteles?

Ez a tevékenység adóköteles?

Figyelt kérdés

Valakitől kapok Ethereumot néha, amolyan ajándékként, amit átváltok forintra ha épp semmire nem tudom elkölteni, mert épp semmi nem kell.


Ha pénzt kapnék, az adóköteles lenne, legalább "gift tax" (ajándékozási járulák talán magyarul) kellene fizetni.

De én ugye ethereumot kapok, és azt váltom át, vagy ha úgy tetszik adom el (bár inkább átváltás...) igazi pénzre.


Kis összegekről van szó, tudom hogy így esélytelen hogy rámtörjön a NAV miatta, csak érdekelne a jogi háttere.


2018. jún. 30. 23:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Az ethereum olyan mint a bitcoin ha valaki nem ismerné.

Ugye ezek a "kripto valuták" jelenleg "lógnak a levegőben", mert nincsenek szabályok rájuk, ezért is tettem fel a kérdést.

2018. jún. 30. 23:28
 2/14 anonim ***** válasza:

Most mondanám, hogy egy ilyen jellegű kérdésre értelmes választ kapnod esélyed sincsen ezen az oldalon, és lépj a lvl2re és kérdezd meg külföldi oldalon, de aztán meg leesett, hogy ott meg nincsen NAV :D


Amúgy szerintem ez még nincs leszabályozva. Eladsz valami cuccot a játékban, kapod az ETHet, azt meg forintba forgatod. Legrosszabb esetben is olyan, mintha valutáznál.

2018. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Na igen erre számítottam én is... :D Ment a pozitív amúgy
2018. júl. 1. 00:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Most lehetne mondani, hogy minden adóköteles. Ha rá lehet húzni a rendszerességet akkor meg pláne.
2018. júl. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A rendszerességről, havi 1-2x átváltanám, teljesen különböző összegeket, pl egyszer 5k-t, máskor 20k-t, kövi hónapban 10k és 15k, tehát teljesen különböző, ez rendszeresnek számít?


Bár amúgy havi max 1x tervezem, 1x mondjuk max 20k-t, afölött nem, nem is kapok fölötte nagyon, ill. eltudom költeni online is sokszor :)

2018. júl. 1. 01:26
 6/14 anonim ***** válasza:
2 vagyok azt megkérdezhetem, hogy miből jön a mellékes? nem érdekel ki vagy hol laksz, semmi, csak az, hogy miből lehet összeszedni havi 10-20k ETHet :D
2018. júl. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Online játékok. Pl CS:GO mostanában.

Viszont amúgy nem olyan jó a helyzet, ha átszámolnánk órabérbe valszeg 200ft alatt lenne :D És biztos lenne olyan hogy 1 hétig szinte semmi, sőt bukhatsz is mert sok ládához kulcsot kell venni igazi pénzért.


Régen amíg PUBG-ba nem volt tiltva a personal trade, ott sokat lehetett keresni, de tényleg. Sajnos tiltották (ideiglenesen elvileg, de már 1 hónapja, szerintem nem oldják fel) kár érte :D

2018. júl. 1. 03:32
 8/14 A kérdező kommentje:
Amúgy ezeknek csak akkor van értelme ha élvezed a játékot mert tényleg egy utcasöprő többet keres vagy 3-4-5x.
2018. júl. 1. 03:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát köszi. Erre gondoltam, de sajna ezek előtt nem tudnék ülni :D
2018. júl. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Adóköteles!


"A hatósági felügyelet teljes hiánya miatt az Szja. tv. 67/A. § szerinti ellenőrzött tőkepiaci ügylet szabályai a bitcoin esetére nem alkalmazhatóak. Továbbá az Szja. tv.-nek az árfolyamnyereségre irányadó szabályai (67/A.§) sem alkalmazhatóak, miután az Szja tv. alkalmazásában a bitcoin nem tekinthető értékpapírnak."


!!!!-De!!!!


"Az Szja tv. 28.§ (1) bekezése szerint egyéb jövedelem minden olyan bevétel, amelynek adókötelezettségére e törvény rendelkezést nem tartalmaz, azzal, hogy – a költségelszámolásra vonatkozó rendelkezéseket is figyelembe véve – a bevételnek nem része a megszerzése érdekében a magánszemély által viselt szabályszerűen igazolt kiadás.


Ebből adódóan a megvásárolt bitcoin később törvényes devizára/valutára történő átváltása során elért nyereség, illetve a magánszemély által bányászott bitcoin későbbi átváltásakor keletkező nyereség a magánszemély összevont adóalapba tartozó egyéb jövedelemként adóköteles.


A jövedelem után a magányszemélynek 15% személyi jövedelemadót, továbbá 22% egészségügyi hozzájárulást kell fizetnie. Tekintettel arra, hogy az egészségügyi hozzájárulást a magánszemélynek kell fizetnie, és ezt költségként nem számolhatja el, illetve részére nem térítik meg, az Szja tv. 29.§-a alapján adóalapként magállapított jövedelem 82%-a veendő figyelembe. Az önálló tevékenységből származó jövedelemhez hasonlóan az egyéb jövedelem is az összevont adóalap részeként adóköteles, így a magányszemélynek adóelőleget kell fizetnie."


A kérdés csak az, hogy a gyenge agyaddal miért nem tudtad kikeresni mindezt?

-Már csak azért, mert a google tele van ilyen kérdés/válasszal.

2018. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!