Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 4 éve határozatlan jogviszonyb...

4 éve határozatlan jogviszonyból át akarnak rakni,1 év határozottba, lehetséges? Többi lent, akinek van ideje, és ért is hozzá valamennyit, légyszíves olvassa el.

Figyelt kérdés

4 éve dolgozom egy óvodában, mint pedagógiai asszisztens, határozatlan jogviszonyban. Most szereztem meg az óvodapedagógusi diplomámat, és pont felszabadult egy hely, nyugdíjba ment egy óvónéni. Meghirdették az állást, miszerint határozatlan időre keresnek óvodapedagógust. Én beadtam, és meg is nyertem, de....a fenntartó azt kéri tőlem, hogy mondjak fel, mint ped.asszisztens (határozatlan jogviszonyból), közös megegyezéssel és rögtön felvesz óvodapedagógusnak, határozott, 1 évre!!! Miközben határozatlannak volt hirdetve az állás....

vagy maradjak asszisztens, diplomával..és vesz fel mást....


2018. júl. 4. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Természetesen lehetséges.
2018. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és ha határozatlannak hirdette meg, akkor miért akar határozottra felvenni?? Én határozatlanra adtam be a pályázatot...
2018. júl. 4. 10:59
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Mivel ebben a munkakörben még nem dolgoztál és ebben a feladatkörben így sem tapasztalatot nem tudsz felmutatni, sem véleményt egy korábbi munkaadódtól, hogy miképpen is feleltél meg abban a munkakörben, így természetes, hogy ugyanúgy fognak felvenni, mintha most kerültél volna ki kezdőként az egyetemről - határozott időre.

Ha egy olyan kollégád pályázta volna meg az állást aki óvodapedagógusként dolgozott eddig is, akkor vele megköthetnék határozatlan időre is a szerződést.

Ebben nincsen semmi rossz, ez a szerződés neked sem káros. Hiszen te tudod a legjobban, hogy milyen más az óvodapedagógus munkaköre, mint amit eddig csináltál, em biztos hogy amikor bele csöppensz élesben, akkor tényleg folytatni is akarod majd, vagy hogy ott, abban az intézményben akarod folytatni. Ha így lesz, akkor a határozott idejű szerződéssel gond nélkül tudsz te is távozni. Amint a szerződésben foglalt idő végéhez közeledsz, akkor persze időben érdemes lesz majd kezdeményezned, hogy már határozatlan idejűre módosítsák. Valójában ezt kezdeményezheted már a "próbaidőd" vége felé, úgy fél év után is, legfeljebb elutasítják azzal, hogy még nem időszerű.

A határozott idejű szerződés a munkaadónak ad lehetőséget arra, hogy megbzonyosodjon arról, hogy tényleg te vagy az akit erre a feladatra hosszú távon alkalmazni szeretne. Mivel ismernek és fel is vennének, ezért szerintem a bizalom már meg van feléd, csak meg kell mutatnod, hogy tényleg megállod ott a helyed és a többi kollégával is tudsz együtt dolgozni. Hidd el, a feladat változásával a kapcsolatok is mások lesznek, tényleg nem árt ha először így szerződtetnek le.

2018. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy lehet egy évig még jó leszek, aztán ha lejár, el kell jönnöm még indokolni sem kell, és vesznek fel mást , aki közel áll a tűzhöz....
2018. júl. 4. 12:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vállald el a határozott idejűt, inkább keress máshol helyet. Semmi nem garantálja, hogy hosszabbítani fognak. Így egyszerűbb elküldeni később.


Ha nem válnál be, arra meg ott van a próbaidő, lehetne határozatlant kötni nyugodtan...

2018. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Már bocs, de sehol nincs arra garancia, hogy határozatlan dejű szerződéssel maradhatsz amíg akarsz. Csak a felmondásnak vannak más körülményei.

Tényleg dönthetsz arról, hogy vállalod-e ezt a lehetőséget, hogy 1 év után nem hosszabbítják meg veled a szerződést vagy csinálod azt tovább, amit eddig. De akkor minek tanultál?

Hogy megnyugodj, kérdezz utána más állásoknál, ahol ugyanígy óvodaedagógust keresnek, hogy ők téged felvennének-e határozatlan időre. Mert valószínűnek tartom, hogy ezen a területen kezdőnek számítva máshol is ugyanígy szerződtetnének.

Utolsónak: ez a határozott idejű szerződés a próbaidő. Az oktatásban - így az óvodákban is - tanévekben gondolkodnak, vagyis 1 tanévre keresnek biztos munkaerőt. Nem 3 vagy 6 hónapos próbaidők vannak, mert mi van ha 3 hónap után kiderül az illetőről, hogy nem ővele akarják folytatni? Akkor sem tudják elküldeni, mert nem találnak helyette mást év közben. Legalábbis ez az általános.

2018. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

TakácsZs, baromira tévedsz. Nézd meg a közalkalmazotti törvényt: bármilyen tartamú (tehát határozott és határozatlan időre szóló) kinevezésnél is KÖTELEZŐ próbaidőt kikötni. Ennek tartama max. 4 hónap lehet, és sok helyen ezt is alkalmazzák. (A minimum meg 3, ha jól emlékszem, de nem biztos.)

Egyetlen esetben nem KELL kikötni, csak lehet: ha valaki áthelyezéssel kerül másik intézménybe. Országos statisztika nincs, nem ismerem a helyzetet, de egyéni tapasztalatom, hogy élni szoktak a lehetőséggel.


Egyébként meg nincs ilyen, hogy kezdőnek inkább határozott szerződést ajánlanak. Ha a pályázatban határozatlan idő volt megjelölve, akkor annak kell lennie. De persze szoktak szemét módon variálni (mondjuk egy intézményen belül egy addigi határozott idős kolléga kapja a határozatlan idejű státuszt, vagy a csókos akárki; így a megüresedő határozottat töltik fel a nyertes pályázóval, hogy ilyen csúnyán mondjam).


Az meg semmit nem ér, hogy azt mondták, majd egy év után már határozatlan lesz. Ez csak egy szóbeli ígéret, amivel semmit nem lehet kezdeni, ha nem tartják be. (Szintén saját tapasztalat.)


Úgyhogy én azt javaslom, hogy ha jól érzed magad ott, akkor próbálod meg elérni, hogy határozatlan legyen. Ha nem akarják semmiképp, vagy ha nem is olyan jó ott, és van más lehetőséged elhelyezkedni, akkor ne írd alá a kinevezést. A www.kozigallas.hu oldalon máris körülnézhetsz, hogy a lakhelyeden és környékén mennyi lehetőség van.


Egyébként ezt érdemes lenne megkérdezni munkajogásztól, hogy van-e jogorvoslat az ilyen esetekre, vagy csak szimplán gerinctelen húzás, aminek nincs jogi következménye.

2018. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy nem igazán van a közelben más lehetőség.....már nézegetem egy ideje...ped.asszisztens nem akarok maradni semmiképp, nem azért tanultam...de a határozatlan sem akarom dobni a határozottért...egyébként szeretek ott lenni...

nehéz nagyon...nem tudom hogy lenne jobb....köszi mindenkinek az eddigi válaszokat!!

2018. júl. 4. 15:04
 9/13 anonim ***** válasza:

A munkaszerződést a munkáltató köti a munkavállalóval. Nem a poszt az alkalmszottal. Az, hogy te takarítóból főigazgató leszel a határozatlan idejű szerződésed alatt, csak egy kinevezésen múlik. Csak ennyit kell írnia a munkáltatódnak. ...és pont.

A határozatlan idejű szerződés egy magasabb jogi kategória mint a határozott.

Közalkalmazottat határozott időre csak akkor lehet felvenni ha egy bizonyos feladat elvégzésére keres alkalmazottat a munkáltató. Pl.: Felvételt hirdetnek egy év időtartamra gőzmozdony aranyozásra. Ennek ellenére bevett, hibás gyakorlat a közalkalmazottakat határozott idejű szerződésben tartani.

Közalkalmazottnak próbaidő, annak lejárta után határozatlan idejű munkaszerződés.

2018. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg kérdezz meg egy jogászt, és az ő véleményének birtokában már jobban tudsz érvelni - vagy kiderül, hogy nincs mód jogorvoslatra.

Ők kifejezetten munkajoggal foglalkoznak:

[link]

De találtam egy ilyet is:

[link]


Majd jelentkezz, ha van válasz. :)

2018. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!