Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tehetek panaszt a rendőrsé...

Hol tehetek panaszt a rendőrség ellen?

Figyelt kérdés

Szegedi Rendőrkapitányság, garázdaságért előállított 2018. február 16-án...


Előzetresen egy lány pasija és Bátyja tavaly nyáron megfenyegettek, utóbbi kijött a saját otthonomba és agyon akart verni, akkor én elmenekültem itthonról, a helyi polgárőrök rendezték ezt a vitát. Később feljelentettek alaptalanul és a fent említett időponban becsületsértésért zajlott a ,,békítő eljárás", de a srác kötekedett a kihallgató ajtaja előtt, behúztam Neki is párat meg a Húgának is majd mikor a Bíróság épüleének hátsó kijáratánál megakartak lépni, utánuk szaladtam és ott is megvertem mindkettőt.



A rendőrök előállítottak, beismerő vallomást tettem, kértem kirendelt védőt + a gyorsított eljárást. Utána nem sokkal volt egy szakértői vélemény, akkor a rendőrnyomozó azt mondta, hogy 30 napon belül átkerül a bíróságra az ügy, de végül kértek még egy szakértő véleményt, így kicsúsztam a 30 napból és a második pszihológus elég undorító véleményt írt rólam. Az előállítás során + az első pszihológia vizsgálat során is egyértelmű volt, hogy tudatában vtam annak mit tettem mégis most e miatt majd 2 szakértő véleményét kell kifizetnem + egy hosszabb bírósági ügy lett belőle, ráadásul ez a 2 majom, a kizárólagos tanúk is be lesznek idézve és szinte nincs más

aki mást mondana mint Ők, nyilván a vádlottnak meg nem fognak hinni...


Gyorsított eljárás esetén már régen lezárult volna ez az ügy, + nem kellene e 2 majommal megint találkoznom és ki tudja ezúttal majd ki lesz ezúttal megverve... Nem beszélve arról, hogy + 60 ezer ft lesz ez így.


Mindezt úgy, hogy semmi magyarázatot nem kaptam arról miért nem gyorsítva rendezték le ezt az ügyet mikor minden feltétel meg volt.



Az ORFK jutott eszembe, de hova lehet még forduni?



2018. júl. 7. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Jól értem a kérdést azért akart panaszt tenni, mert nem elég gyorsan raknak a börtönbe? :D
2018. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Büntetlen előélet, nem lesz börtön...
2018. júl. 7. 20:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaah, meg én gondoskodom Édesanyám gondozásáról, + dolgozom, adót fizetek, nem érdeke az államnak, hogy egy tejelő embert lecsukjanak, rajta hagyva egy terhet, Anyámat akinek senki mása nincsen.
2018. júl. 7. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Fogyasztóvédelemnél kell mindenféle panasszal élni.
2018. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a rendőrség az ügyészség felügyeletével dolgozik? Tehát egyáltalán nem biztos, hogy a rendőrök a maguk fejétől dolgoztak úgy, ahogy, hanem az ügyész közbenjárásával. Szóval panaszkodják az ügyészségen, ha gondod van.

Mellesleg ha úgy látják, hogy igen is szükséges más bizonyítékok beszerzése, vagy éppen szakértő kirendelése, mivel, hogy csak ebből a pár mondatodból nagyon úgy tűnik, hogy olyan vagy, amilyen, akkor megtehetik. De nyugodj meg, ha beismerő vallomás van, semmit nem tagadsz, semmit nem vitatsz, akkor sem fog az eljárás elhúzódni, ugyanis ugyanúgy tárgyalás mellőzésével elbírálhatják az ügyedet, ami szintén gyorsabban lezajlik, mint egy tárgyalás, de ha bíróságra kell menni, ott is első alkalommal le lehet zárni a dolgot.

2018. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Biztosan lesz targyalás, megkérdeztem a védőt.

Ami azért lesz ,,jó", mert csak 3 tanú van, azok akik alaptalanul feljelentettek az előző ügyben, akik akkor is provokáltak, akik tavaly megfenyegettek...

És még elnézést is kell kérni tőlük...

2018. júl. 8. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!