Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom indítványozni?

Fakkensajsze kérdése:

Hogyan tudom indítványozni?

Figyelt kérdés
Lényegében egy büntető jogi ügyben hogyan tudok indítványozni a rendőrség felé olyat mint pl. ezt az embert hallgassák ki meg ennek a telefonjából ezt a számot nyomozzák vissza. Úgy, hogy az mindenképp ott legyen a bíróságon. Úgy értem ha nem is megy utána a rendőrség legyen látszatja, hogy én beadtam nekik az infót csak nem foglalkoztak vele.
2018. júl. 10. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a bűncselekmény?


Vannak magánindítványra üldözendő és vannak hivatalból eljárós ügyek.

2018. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jelentős kárt okozó rongálás. Mondok egy példát 23:45 perckor elment egy busz az adott épület előtt, én 23:55 re a falu másik végén voltam kb 2km re..és ez esetben azt szeretném ha a rendőrség kihallgatná a busz sofőrjét, evidens ha én gyújtottam fel az adott épületet akkor látnia kellett, hogy ég mikor az épülettel szemben megy kb. 50métert és előtte kanyarodik el. Kirendelt védőm van ami nem jó semmire, csak hát most minek fogadjak ügyvédet meg fizessek feleslegesen ha én is eltudom mondani mit meg kit kérdezzenek meg miről.Ergo megtudom védeni magamat,ha minden kötél szakad poligráf. A probléma gyökere viszont egy jól összerakott biztosítási csalás meg a sok ismerős és azt sem tartom kizártnak, hogy a rendőrség direkt nem nyomoz úgy ahogy kéne, bár ebbe inkább nem megyek bele, a lényeget leírtam. Segítségedet köszönöm!
2018. júl. 10. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Írsz egy levelet és megírod benne, hogy te ezt és ezt szeretnéd kivizsgáltatni, vagy ezt és ezt a tanút kutassa fel, hallgassa ki a nyomozó hatóság.
2018. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!