Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az erkölcsi bizonyítvány az...

Az erkölcsi bizonyítvány az Én tulajdonom, vagy a Munkáltató tulajdona? Mivel az igénylő papíron rajta van, hogy saját maga részére, vagy a munkáltató részére.

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 03:17
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

A hivatalnak számt az, hogy ki az, akin számára az erkölcsi bizonyítványt készítik, met talán más egy kicsit a kinézete, tartalma, gondolom, ez nem tulajdonlás kérdése. Olyan, mintha másféle igazolást kérnél egy hivataltól, akkor is kérdezik, hogy pl. egy TB befizetésről kinek a számára készül kimutatás, mert ha neked kell a sajátodról, az kevésbé hivatalos formula, egyszerű nyomtatott lap arról, hogy melyik cég, mikor és mennyi járulékot fizetett a munkabéred után a TB kasszába - ellenben ha mondjuk egy hosszú ideje halmozódó tartozást akarna éppen behajtani nálad maga a TB, mert úgy látják, hogy nem voltál biztosított és közben jártál az orvoshoz, akkor teljesen más lenne a formája a kiadott papírnak. agy éppen egy anyakönyvi kivonat másolatnál isszámít, hogy csak te kérsz róla egy másolatot - azaz saját magad részére kéred, ekkor fizetned kell érte, vagy a nyugdíjbiztosítónak kell benyújtanod és oda kell neked hivatalos másolat róla - akkor ingyen megkaphatod.

Legalábbis én így értelmezem a különbséget. Ettől még ha elkészítik, a tied lesz és azt csinálsz vele amit akarsz - csak ha be kell nyújtanod a megfelelő helyen, akkor az olyan formátumot vagy fejléces dokumentumot, ami a "saját részre" készült, lehet nem fogják elfogadni.

2018. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Szerintem tök mindegy kié, a legtöbb helyen úgyis csak 30 napnál nem régebbit fogadnak el, így felesleges ragaszkodnod hozzá. Ügyfélkapun keresztül 4 db/év ingyen igényelhető.
2018. júl. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!