Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszatarthat-e a munkáltató,...

Visszatarthat-e a munkáltató, bizonyítványokat?

Figyelt kérdés
Elvégeztem saját pénzből egy emelőgép kezelői vizsgát amihez van a jogsi és az OKJ bizonyítvány. A kérdésem az, hogy lefénymásolják vagy bent szabad tartaniuk? Egyik ismerősömnek ugyanezeket a papírokat bent tartják - de ő lehet, hogy a cégen keresztül intézte. Na most ha én saját pénzből intéztem és nincs a cég irányába kötelezettségem e téren, akkor szólhatok-e majd, hogy csak fénymásolják le és ne tartsák bent (ha azt akarnák).

2016. júl. 16. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Az eredetit sosem tarthatják bent.
2016. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol is a munkagéppel, akkor igen. Nem azért tartja bent, mert ezzel majd jól kib..zik veled, hanem mert ellenőrzéskor fel kell mutatni. (a rendőrnek sem adhat a sofőr fénymásolatot) Ha nem tudjátok felmutatni az eredetit, akkor bírságot szabhatnak ki. Annyit mondhatsz, hogy beteszed a szekrényedbe vagy akárhova, hogy mindig kéznél legyen. Ennek hiányában (elvileg) még a gép közelébe sem mehetsz.
2016. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tarthatják benn elvileg, de gyakorlatilag gondolják, hogy nem lehet rátok bizni azt, hogya munkavégzés során nálad legyen a jogositvány. Anélkül nem dolgozhatsz a géppel. Ha másodállásban is gépezel, akkor mindenképp legyen nálad az eredeti okirat!
2016. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor tarthatja bent ha ö fizette a tanfolyamot.
2017. márc. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!