Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális szemetelést rögzítet...

Illegális szemetelést rögzítettem a biztonsági kamerával. Kihez forduljak, hogy ne legyen bajom, de a szemét is eltűnjön?

Figyelt kérdés

Most néztem vissza a felvételeket mert szemét kupacra lettem figyelmes, egy srác jött a szemetes zsákjával és kivágta azt majd elment.


Félek, hogy ha megmutatom a felvételt akkor levetetik a kamerát, mivel sérti mindenkinek a személyiségi jogait ha én figyelem a parkoló autómat meg a házamat. Ugyanakkor jó lenne ha eltűnne az a szemét mert zavar.


( volt már olyan ,hogy kulcsot próbálgattak az autómba, de nem mertem szólni a rendőröknek a felvétel birtokába mert levetethetik, ezért magam mentem a csapat után, de beláttam, hogy esélyem nem lenne így felhagytam azzal, hogy megkérdezzem, mégis mit turkáltak a kulcsnyílásba egy kulccsal ).


2018. júl. 13. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Egyszer a kertünkbe dobtak be egy szemetes zsákot, felvette a kamera és később összefutottam az ürgével aki bedobta, véletlenül eltörött a keze a beszélgetésünk alatt.

A másik mikor a kertünk kerítése mellé dobták a szemetet, őt nem találtuk meg hogy ki volt. Köztereseket hívtuk ki, de nem jöttek ki...

Rendőrséget is hívtuk, ők pedig mondták hogy ez a közteresek dolga hívjuk őket.

2018. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

A kamerákat nem vetetik le, mert azok teljesen legálisak, amennyiben senkinek nem a magánéletét, intim szféráját lesed, hanem a saját vagyontárgyaid biztonságát óvod.

Ha ez büntetendő lenne, akkor nem árusítanák és cégek nem hirdethetnék a telepítésüket.

Felhívod a közterületfelügyeletet és szépen elmondod, hogy ilyen és ilyen rendszámú autó szemetet pakolt ki, kéred, hogy intézkedjenek az elszállításáról, mert részben a bomló anyag egészségkárosító, másrészt csúfítja a városképet.

Majd közlöd, hogy a tevékenységről felvétel is készült, ezt vagy kérni fogják, vagy nem, de neked nem kell fosnod!

2018. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

"ilyen öntörvényű barmok miatt fél az ember kimenni az utcára..."


nem kell a szemetet bedobni más kertjébe, ennyi.

2018. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!