Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezö-e elsösegély dobozt...

Turuppturupp kérdése:

Kötelezö-e elsösegély dobozt tartani vendéglátó helyen?

Figyelt kérdés
Tegnap egy, a városon kívül esö vendéglátóhelyre tartva biciklivel elestem, és csúnyán felhorzsoltam a karom. A hely kb 100 fo befogadasara alkalmas, tuzrako hellyel, amit alapjan fel kene keszulniuk esetleges balesetekre szerintem. Mikor megkerdeztem, hogy van-e esetleg elsosegely dobozuk, hogy lefertotlenitsem es bekozzem, azt mondtak nincs ilyenjuk, igy egy abszinttal kellett a sebemet fertotlenitenem, es ket vizholyagok lefedesere alkalmas sebtapaszt tudtak adni. Ma utana olvastam, es ugy tunik minden munkahelyen kotelezo uzemi elsosegely dobozt tartani: [link] . A kerdesem az, hogy ez kotelezo-e, illetve egy vendeglato helyre milyen rendelkezesek ervenyesek?

#törvény #sérülés #elsosegeyl #uzemi baleset
2018. júl. 14. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Te ez a tipikus, minden lébe két kanál kategóriájú, folyamatosan kötözködő, állandóan elégedetlenkedő, szomszédot feljelentgető, a levest háromszor visszaküldő, a sorban anyázó és furakodó, a buszon az üres helyért sprintelő igazi nyomorult paraszt lehetsz.


Felnőtt létedre elestél a szaros bicikliddel, katona dolog sok óvódás megy tovább egy esés után, te meg képes vagy odamenni - hangsúlyozom - felnőttként hisztizni elsősegélydobozért egy étteremben valószinűleg egy olyan pincérnek akinek ezer dolgva van és dolgozna a fizetéséért -> egy karcolás miatt, most meg itt kérdezgetsz, és ugyan nem írod le, de totál látszik, hogy ha tehetnéd és tudnád, hogy neked van igazad, akkor már most mennél feljelentést tenni az étterem ellen.


Konkrétan viszketek, kiütéses leszek a mocskos undorító fajtádtól. Gyűlöllek titeket.

2018. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves @14:15


Elestem a szaros biciklimmel es azon a helyen fogyasztottam egesz este utana, nem azert mentem be, hogy most lassanak el gyorsan engem.


Nagyon sajnalom a pincereket, tenyleg ezer dolguk van, es nem az o hibajuk, hanem a kedves etterem tulajdonose, hogy nem volt naluk elsosegely doboz. (Valjjuk be a vendeglato tuladonosokat azert nem kell felteni, nem szakadnak bele ebbe a 7000 Ft-s tetelbe) Nincs celom pereskedni, egyszeruen figyelmeztetni szeretnem oket. Szerintem ez felelotlen igy. Az en esetem szerencses volt, de ezen a helyen tortenhetett volna nagyobb baj is.


Egyebkent azert biciklizem, hogy megtarthasd az helyed a buszon! Almomban sem hittem volna, hogy ezzel a kerdessel barkibol ilyen erzelmeket tudok kivaltani. De ugy tunik eleg ingerszegeny kornyezetben elhetsz (ha mar ilyet jatszunk, hogy egymasrol doglokat feltetelezunk), orulok, hogy legalabb ereztel valamit amit a valszodat legepelted! Remelem jobba tettem a napod, hogy a napi rantod megvolt, es bekesebben tudsz aludni.

2018. júl. 14. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Vííízhóóólyag lett a keeezeemen, ééés fel is horzsolódott.

Döglöttél volna meg ba$meg, ilyen csip-csup sza/*rért jó-hogy nem helit hívattál magadnak.

Egyébként meg nem azért van kötelezően a munkahelyeken eü doboz hogy az ilyen idiótákat ellássák.

A másik, meg miért nem hordasz Te magad eü dobozt hisz járművel közlekedsz?

2018. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

# 2


Te figyelj már, szerintem nagyon el vagy tévedve. A saját idióta baromságod miatt perecelsz egyet a biciklivel valami hely előtt és még te várod el, konkrétan KÖVETELED, hogy lássák el a horzsolt sebet a kezeden? Kinek képzeled te magad? Anyukád hol volt mellőled egyébként is? Egy 5 éves gyerektől is max sírást vár az ember, de az legalább nem magyarázza meg, hogy miért az étterem a hülye mert nem látta el a sebét.


"Nincs celom pereskedni"


Még jó, nincs is mire.


"Egyebkent azert biciklizem, hogy megtarthasd az helyed a buszon!"


Nem buszozom, autóval járok és utálom a biciklis fajtádat az utcán. A sáv közepén haladtok, minden piroson átmentek mert a kresz rátok nem vonatkozik, de azért követeled magadnak a helyet a sávban, ami amúgy nem neked van ott. Tisztelet a nagyon ritka kivételnek, amibe BIZTOS, hogy te nem vagy benne.


Amúgy még ne te legyél még felháborodva légyszi. Idejössz egy ilyen gusztustalan stílusra következtetni engedő kérdéssel még is mit gondoltál ki segít neked? Az ilyen típusú embereket mindenki utálja, márpedig te a kérdésedben igen rendesen bemutatkoztál.. és fogadjunk azt sem tudod mi a probléma veled.

2018. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Felhivas: Remelem te is ugyanugy erzed a humorfaktort a kialakult parbeszedben, mint en. Rendkivul szorakoztat. Amennyiben nem, kerlek ne olvasd tovabb.


Abbol a frocskolo stilusbol itelve, amit itt hasznalsz egy szombat delutanon arra tudok csak kovetkeztetni, hogy sok az impotenciadbol fakado levezetetlen szexualis energiad, igy jobb hijan itt keresel predakra. Nem csoda, evek kitarto dugoban ucsorgese, porkolt es pizzaking zabalasa megtette a hatasat.


Szoval tisztazzuk ezt az auto vs bicikli kerdest. A varosi kozlekedes hierarchiaja a kovetkezo:

1. tomegkozlekedes

2. gyalogos

3. biciklis, robogos

4. autos


Autoskent te foglalod el a legtobb helyet, a parkolo autok es a dugo miatt élhetetlen a varos. Nem mellesleg az onzo auto hasznalatod nem csak annyiba kerul, ami miatt sirsz uzemanyag + szerviz + eves dijak. Amit nem fizetsz meg, az a kornyezeti labnyomod illetve a fosszilis eroforras hasznalatod. Es ugy pazarolod hogy a toled 30 m-re levo utkeresztezodes elott jol kihuzathasd 80-ra a lada samarad, mert igy vezeted le a felgyulemlett tehetetlen duhot, mikor eszedbe jut, hogy az asszony megint arra panaszkodik, hogy Zsolti, ma se all a cerka?


Kepzeld csak el: ha en is autoval kozlekednek (megtehetnem, de nem akarok undorodni magamtol), meg egy autoval tobb lenne a reggeli dugoban kedves agglomeracios agresszor. Kicsivel nagyobb dugo? miert is ne?


En lennek a legboldogabb, ha nem kene a forgalomban hajtani, de sajnos ebben a meg mindig auto kozpontu varosban erre nincs lehetoseg. Es igen, a hasonlo csolatasu emberek miatt, akinek bele van nove a segge a kocsiba, a nyilo auto ajtok miatt kenytelen vagyok (teljesen szabalyosan) elfoglalni a szelso savot idonkent.


Bar te sem kertel eletvezetesi tanacsot, en sem kertem kioktatast, itt van ket megfontolando opcio a toviabbiakra:

1. Vegyel egy bringat es jarj azzal! Nagyon hamar le fognak olvadni a zsirparnak, es az asszony ujra boldog lesz, te pedig kiegyensulyozottabb eletet fogsz elni.

2. Gondold vegig van-e ertelme folytatni, ha a legnagyobb eredmeny amit eddig eletedben elertel, az az, hogy gyakori kerdeseken kommenthuszarkodtal. Hianyoznal barkinek is? Lehet meg a mama is csak megkonnyebbulne.

2018. júl. 14. 20:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Troll kérdés, ekkora csicska a világon nincs
2018. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"biciklivel elestem"


Miért nem tanulsz meg biciklizni?

Én 30 éve kerékpározok de jó ha 2-szer estem el, és akkor se kiáltottam eü dobozért pedig végig szántottam az aszfaltot.

2018. júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
1,3,4,6,7es válaszolót ne is méltasd. Valóban. Kell lennie eü doboznak, és kiképzett embernek is kell lennie a csapatból,aki alapvető elsősegélyt tud nyújtani baj esetén. Mivel tűzrakó rész is van, munkavédelmi szempontból érvényes plombált porral vagy mással oltó készüléknek is lennie kellene...valami azt súgja más dolgok sem stimmelnek abban a putriban...
2020. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!