Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy feketén dolgoztató munkált...

Egy feketén dolgoztató munkáltató elkérheti a személyi igazolványomat?

Figyelt kérdés

Holnap megyek pizza futárkodni.

Nem jelentenek be.

Félek attól, hogy azért az adataimat elkérik. Asszertívan mit mondhatok? Milyen jogszabályokra hivatkozhatok?



2018. júl. 22. 01:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi derül ki a személyi igazolványodból, amit titkolni szeretnél? Gyakorlatilag csak a neved, anyukád neve, születési hely/idő szerepel benne.

Egyébként biztos nem kérik el, ha feketén foglalkoztatnak.

2018. júl. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
A piacon is elkérheti Marika néni a tojásárus. Elhiszed, hogy z ég adta világon semmi sem tiltja?
2018. júl. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul te is elkérheted a munkaadódét. Csak utána mit csinálsz vele? Felírod az adatait egy papírra aztán feldugod magadnak?
2018. júl. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mivel eleve feketén akar dolgoztatni, ha te kéred az övét szerintem jobban befosik mint te. :D
2018. júl. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azért kéri, hogyha átvered akkor meg tudjon találni, ne mondhass be valami kamunevet aztán csá.
2018. júl. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Azért kéri el,mert sokan okoskodnak ,és egy-két napot futárként dolgoznak,ugye beszedik a vevőktől a kaja árát és nap végén elfelejtenek visszamenni, lelépnek akár több 100 ezer ft-al is.És a munkáltatónak fogalma sincs ki vagy ,mi a neved ,merre laksz stb akkor nem is tud tenni semmit. Bár így se nagyon legalábbis hivatalosan nem,mivel nem vagy bejelentve ,de odaküldheti Szergejt hogy elásson ..
2018. júl. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Szergej leszarja.
2018. júl. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jogszabályra hivatkozhatsz? Arra, hogy a dolgozót be kell jelenteni.

Olyan jogszabályt nem találsz, ami kimondottan a feketemunkát szabályozza. :)


A munkáltató elkérheti a személyit.

Ha feketén foglalkoztat valaki, akkor ő hivatalosan nem munkáltató, tehát nem kérheti el.

Mint magánember, elkérheti, mert miért ne, bárkinek megmutathatod, akinek akarod. Én is elkérhetem, ha találkozunk valahol, legfeljebb nem mutatod meg.


Ha feketén dolgozol, akkor az égvilágon semmilyen munkajogi védelmet nem élvezel, a főnöködnek semmilyen munkajogi törvényt nem kell betartani, mert ő hivatalosan nem a munkáltatód. Probléma esetén két dolgot tehetsz: vagy megszoksz, vagy megszöksz. Tehát vagy belenyugszol, hogy minden parancsát végrehajtod (pl. a munkanap végén le kell pippantani, ha netán ezt találja ki), vagy nem dolgozol nála.

2018. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Dolgoztam feketén, ahol elkérték az adataim. Itt én fizettem rá. Saját magát fedezendő, bejelentett valami alkalmi munkára és a végén én fizettem szépen az adóhivatalnak.

Innentől, ha nem elég az utóneven, akkor búcsút intek.


Vannak pizzás ismerősök, de ők ha bejelentés nélkül dolgoztatnak, csak leinformált, lehetőleg régebbi ismerőst alkalmaznak. Olyat nem, aki csak úgy jön az utcáról.

Aki az utcáról vesz fel, valamilyen szinten, be is jelenti.

2018. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó

1, Igen. És honnan tudjam, hogy bejelent?

2, Miért is kellett neked adótfizetned ha fekete volt?

2018. júl. 22. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!