Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan védekezhetek kutyatámad...

Hogyan védekezhetek kutyatámadás esetén?

Figyelt kérdés

A szituáció legyen a következő:


Egy városszéli, viszonylag elhanyagolt úton bicajozok, mikor az egyik (rossz kerítésű) portáról egy nagy, harcias, agresszív kutya ront ki, és támadóan, fogait vicsorítva, habzó szájjal rohan felém.


Én ekkor lepattanok a bicajról, előveszem a kb. 7,5 cm-s pengehosszú svájci bicskámat, és védekezésképp lekaszabolom és megölöm a támadó állatot.


A kérdéseim tehát ezek lennének igazából:

- Jogosan cselekedtem, hogy megöltem a támadó állatot?

- És feljelenthetem a kutya gazdáját, amiért életveszélyes helyzetet teremtett azzal, hogy a veszélyes állatát nem tartotta kerítés mögött?



2018. júl. 23. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%

Nem cselekednél jogosan.


Mivel simán el is menekülhettél volna, így azonnal feltételezhető, hogy nem önvédelemből gyilkoltad meg az állatot.

Amit elég ha felkap a média és olyan perekbe fognak az állatvédők, hogy még a sírban is bánni fogod a tettedet.


A kutya gazdáját fel lehet jelenteni, de te fogod a rövidebbet húzni.


A helyes cselekedet az, hogy jelzed a tulajnak a problémát. Ha nem javítja a hibát, akkor pedig jöhet a rendőrség.

Állatot meg ne akarj soha bántani, mert ha eljut a médiába akkor véged.

2018. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szóval ha egy agresszív állat rámtámad, én nem védekezhetek?


Nevetséges.


Tehát még tartsam oda a torkomat, és haraptassam át, nehogy az "aranyos", "kedves" "kurtyulimutyulinak" baja essen.


Az állatvédők meg nem érdekelnek.

2018. júl. 23. 17:03
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt bárki elkezdene hisztizni: Nem provokációnak szántam ezt a kérdést. Csak szeretnék tisztában lenni a törvényekkel.
2018. júl. 23. 17:05
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja és a kérdés elméleti.
2018. júl. 23. 17:11
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen van olyan, hogy jogos önvédelem. Ha van rajtad kutyaharapás, akkor egyértelmű lesz. Ha nincs rajtad egy karcolás se, akkor meg feljelenthet vagy beperelhet a kutya gazdája. (Az első esetben is, csak akkor esélye sincs nyerni.)

Simább ügy, ha nem ölöd meg az állatot, hanem csak annyira megsebesited, hogy visszavonuljon a támadástól.

Vagy tarthatsz egy macskát a hónod alatt és akkor majd azt tépi szét, nem téged... :-)

2018. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem szándékozom megölni az állatot, de tegyük fel, hogy mégis sikerül.


Amúgy durva, hogy a legalapvetőbb ösztönt, az önvédelmet tiltják a törvények. És még egyszer leírom, nem megölni akarom az állatot, hanem harcképtelenné tenni.


És a kérdés még mindég elméleti!

2018. júl. 23. 17:18
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
A 7,5 centis svájci bicskáddal egy harci kutyát lehet, hogy inkább csak feldühíted. Praktikusabb, ha egy paprika sprét hordasz magaddal. Azt medve ellen is használhatod...
2018. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
91%

Az első hülyeséget beszél.

Mivel a GYk kiírja a %-át így más kérdésnél is láttam már, ide jár unatkozni tudás nélkül.


A lényeg ebben az esetben csak annyi, hogy arányos legyen. Ha nekedront úgyis lesz rajtad karmolás, harapás. Itt meg is ölheted, azonban ha nincs rajtad semmi, akkor megszúrhatod, de ne öld meg, csak ha folytatja (nem fogja, 99,99%)


Mellesleg nem tudod milyen egy igazi kutya támadás. Nem lenne esélyed azonnal levágni egy 7,5-ös késsel. Előtte már kétszer-háromszor megkarmolt és belédharapott.

2018. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Éles helyzetben egy darab kiskéssel kb. egyetlen módon ölheted meg: kirakod a bal kezed, hogy arra ráharapjon, aztán a másik kézben lévő késsel addig szúrkálod, amig el nem enged. De mi van, ha a fájdalomtól kiesik a kés a kezedből? Vagy nem is érkeztél elővenni/kinyitni?

A gázspré/gázpisztoly tényleg hatásosabb lehet, de azok elővételéhez és használatához is kell idő és lélekjelenlét.

2018. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

"- Jogosan cselekedtem, hogy megöltem a támadó állatot?"


Igen.


"- És feljelenthetem a kutya gazdáját, amiért életveszélyes helyzetet teremtett azzal, hogy a veszélyes állatát nem tartotta kerítés mögött?"


Igen.

2018. júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!