Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorú személyi igazolvány...

Kiskorú személyi igazolvány igényléséhez elegendő az egyik szülő ha a bíróság neki itélte a gyermeket?

Figyelt kérdés
A bírósági határozatban csak annyi áll, hogy a gyermeket az anyánál helyezi el. Ez elég ahhoz hogy egyedül intézkedjek szem.ig ügyben?
2018. júl. 23. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem, kell aláírt meghatalmazás a másik szülőtől.
2018. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Nézd, attól, hogy egyik szülő neveli csak, attól még van neki másik szülője is. Szóval vagy a másik szülőnek is ott kell lenni, vagy meghatalmazást adni.

De fel tudod hívni a járási hivatalt és ott biztosan megmondják. Sőt, ha felmész az oldalukra, akkor is biztosan találsz erről szóló információt.

2018. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Nekem annyit mondtak, ha nem tudok szerezni meghatalmazást az apától, akkor vigyem be azt a papírt, amin a bírósági döntés szerepel.Az is elég lesz.De nem volt rá szükség, mert sikerült meghatalmazást szereznem.3 hete készült el a lányom személyi igazolványa.
2018. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen nem.


Közös a felügyeleti jog, a másiknak is alá kell írniai MINDEN, a gyerekkel kapcsolatos dolgot közösen kell intézni.


Vagy gyámhatóság is adhat igazolást, ha apuka nem együttműkdő.

2018. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
66%
Nekem elég volt a bírósági végzés a válásról, abban benne volt hogy a gyereket én nevelem. Egy hónapja igényeltük kb. az igazolványt.
2018. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én megértem, hogy mindkét szülőnek alá kell írnia MINDENT. De vannak sajnos szélsőséges esetek, olyanok például, hogy 2 év alatt csak kétszer láttuk. Így azért nehéz aláíratni vele minden papírt...
2018. júl. 23. 19:55
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Közben már felhívtam a 1818-at.

Csak hogy másokat segítsek, itt a válasz:

Ha a határozaton nem szerepel, hogy a teljeskörű gyámságot megkaptuk akkor kell legalább egy írásos nyilatkozat.

2018. júl. 23. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!