Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki a tulajdonos, kihez forduljak?

Ki a tulajdonos, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Van egy Zártkert melyet meg szeretnék vásárolni a tulajdonosa elhunyt és van rajta tartozás 1,2M az őrökösök és mindenki lemondott rolla. A közjegyző által meg lett hirdetményezve és már 3 hete elküldte a papírt az MNV-nek mellyel vége lett a hagyatéki eljárásnak. A fia hagyatéki papirján amit kapott az áll hogy az MNV-é kapja a tulajdoni jogot. Felhívtam az MNV-t és küldtem emailt is azt mondták küldjek egy vételi szándék nyilatkozatot, na most válaszoltak rá és azt írták hogy nem rendelkeznek tulajdoni joggal de ha hozzájuk kerűl a ház akkor át adják a nemzeti főld alapkezelőnek. A tulajdoni lapon még így 1 év utan is az elhunyt a tulajdonos.Utánna olvastam és ugy tudom hogy az MNV nem szokta fel tűntetni a tulajdoni jogát a tulajdoni lapon. Sajnos senki nem tud semmit. Kihez forduljak? Hogyan tudhatnám meg hogy ki a tulajdonos?

2018. júl. 27. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

A kezedben a fia papírjával, amin az áll, hogy MNV a tulajdonos és egy újabb szándéknyilatkozattal (a régi másolatával) keresd meg ismételten az MNV-t.

Ha csak 3 hete küldték meg nekik, akkor - mivel Isten malmai lassan őrölnek - lehet, hogy még nem dolgozták fel.

2018. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!