Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csinálnátok, ha tudomást...

Mit csinálnátok, ha tudomást szereznének arról, hogy egy kocsma osztálytársaitokat, vagy más 18 éven aluli ismerősötöket vizipipával és tömény szesszel kiszolgálja (határ nélkül)?

Figyelt kérdés
ÉN TUDOK EGY ILYEN HELYET A NYUGAT DUNÁNTÚLON!
2010. jún. 19. 15:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Kérdező te egy óriási f@sz vagy. Biztos utál mindenki. Milyen meglepő.
2010. jún. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Pedig versenyjogi szempontból igenis teljesen igaza van a Kérdezőnek. Ne a tisztességes vállakozó kerüljön hátrányba a piaci versenyben. Vagy minden vállakozónak legyen szabad, vagy egyiknek sem. A társadalmi szerződéseknek átláthatónak és egységesnek kell lennie. Itt már nem is csak a gyerekekről van szó, hanem a szabad verseny tisztaságáról. A kocsma terjesszen elő törvénymódosítást, írassson fizetett szakértőkkel szakcikkeket, kampányoljon, csatlakozzék a szórakoztatóipari érdekvédő testületekhez, szóval vannak jogai, de amíg a törvény vonatkozik az üzleti vetélytársakra, addig igenis vonatkozik őrá is, ne a kiskapukat keresse. A jogalkotási folyamatba beleszólhat, érdekeit képviselheti, de addig igenis elvárható tőle a jogkövető magatartás, mert különben saját vetélytársaival szúr ki.


Én is úgy tudom, hogy a Fogyasztóvédelem ellenőrzi ezeket a dolgokat, próbavásárlással. Igen, úgy tudom, az észszerűség keretei között elfogadnak névtelen bejelentést (mérlegelik az életszerűséget).

2010. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nyugat-Dunántúl nem válságövezet. Itt elvárható a tisztességes piaci magatartás a versenytársakkal szemben. Válságtérségben talán mérlegelném a vállalkozó életkörülményeit. A nyugati régióban ez kevésbé tűnik súlyosnak.
2010. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálnék?Semmit.Ki akarsz cseszni az ismerőseiddel,vagy mi?
2010. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!