Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nevezett gyám vagyok,...

Ha nevezett gyám vagyok, azonnal hozzám kerül a gyerek?

Figyelt kérdés
...amint a szülő nem lesz többé képes gondot viselni rá?

2018. júl. 30. 20:03
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdés elméleti, de érdekel a válasz. Egész nap a témában olvastam, de még nem tudtam meg, mi történik ilyenkor. A nevezett gyám lehet örökbefogadó szülő?
2018. júl. 30. 20:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy ön a gyám,a gyereket hivatalosan is el kell helyeztetni...
2018. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a szülő vagy szülők bementek a gyámhivatalba és haláluk esetére gyámnak neveztek és regisztráltak? JÓl értem?

Ha igen, ez még nem jelent semmit, ráadásul, már 4-5 éves gyerektől is megkérdezi a gyámhivatal, hogy akar-e egyáltalán XY-hoz kerülni, vagy jó neki más hely, amit a hivatal választ. Komoly környezettanulmány gyerekkel való elbeszélgetés stb stb után kerülhet hozzád a gyerek, ha van egyáltalán ehhez megfelelő jövedelmed. Évente nagyon komoly elszámolással tartozol a gyerek vagyonáról!

2018. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előzőt kiegészíteném azzal, hogy akivel a gyerek napi szinten kapcsolatot tart az a legesélyesebb mindig.

Mennyire elméleti a kérdésed mégis pontosan milyen gondod van?

2018. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Teljesen elméleti, én sem és egyik ismerősöm sincs ilyen helyzetben, csak felmerült bennem a kérdés és nem hagy nyugodni, ne haragudjatok.

Tegyük fel, hogy az egyedülálló, egyke szülő legjobb barátja vagyok a házastársammal, a gyerek keresztszülei vagyunk (ami jogiliag nem jelent semmit, ezt tudom), és legalább hetente látjuk, sokat van nálunk, bölcsöde-óvodás korú.

Abban az esetben ha a szülő romló egészségi állapota miatt alkalmatlanná válik gyereknevelésre/épp ellenkezőleg, teljesen váratlanul elhalálozik pl autóbalesetben, és mi vagyunk a nevezett gyámok... mennyi idő, mire hozzánk kerülhet a gyermek?

Tudom, hogy kell tanfolyamot végezni, van környezettanulmány és minden. Mennyi idő, mire ennek vége, és addig hol tartózkodik a gyermek?

2018. júl. 30. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ,hol volt a gyermek.

Konkrétan unokaöcsémnek én vagyok az egyetlen élő rokona,akit ismer is!

Gyermekotthonba van,nevelők beetették hogy nálunk lesz elhelyezve,kijelölt gyám nemet mondott.

Jövedelmem nincs,csak házam,páromnak van jövedelme.

Én a gyerekkel ~8hónapja csak telefonon tudtam beszélni,~130 km-re van tőlem.El szeretném nálam helyeztetni,13 éves.Most ott tartunk,hogy át rakatjuk közelebb

2018. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát sokféleképpen halhat meg a szülő, így attól függ a gyerek éppen hol van és kivel van.

Ha a szülő biztosan tudja hogy meg fog halni, akkor már életében fel kellene hogy keresse a gyámhivatalt és gondoskodnia kellene arról, hogy halála esetére a gyerek ne kerüljön otthonba.

Váratlan eseménynél biztosan hosszabb az eljárás, a nevezett gyámhoz rögtön nem kerül a gyerek, 60 napot gondolok, az ügyintézés idejét.

2018. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os remélem mihamarabb sikerül nálatok elhelyeztetni unokaöcsédet.


7-es egyetértek, bár első sorban a váratlan halálesetre vagyok "kíváncsi", mindegyik variáció után érdekel a procedúra mikéntje. Úgy tudom 12 éves kor alatt nem kerülhet otthonba a gyermek (legalábbis ha ép, akkor semmiképpen?), de nem vagyok járatos a témában, azért kérdezem. Ilyenkor először nevelőszülőhoz kerül, utána lehet örökbefogadni?

És szintén áll a kérdés, hogy a nevezett gyám - ha akarja is a gyereket, és elvégzi a tanfolyamot és a környezete is megfelelő - lehet örökbefogadó szülő? Csak mert úgy tudom, a kettő nem ugyanaz.

2018. júl. 30. 21:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Hú, sajnálom #6 ha nagyon érzéketlennek tűntem az előbb, nem akartam.
2018. júl. 30. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!