Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki gyámhivatali...

Niceszisz kérdése:

Van itt olyan aki gyámhivatali kérdésekben jártas? TÖBBI LENT

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kissé tanácstalan vagyok.

A helyzet a következő. Van egy 2 éves gyermekem, akit én és az én szüleim nevelünk. Apuka szülés után 2 héttel megpattant. Szokott jönni látogatni és fizet is rendesen ( végrehajtás- vonják tőle) így határozott a bíróság.

A munkámból kifolyólag elég sokat vezetek. Ha bármi történne vélem, lehetne az én édesanyám a gyerek gyámja?

Felhívtam a gyámhivatalt. Nem voltak túl kedvesek. Azt mondták hogy van olyan hogy gyámnevezés de az márcsak abban az esetben indítják el ha tényleg történik velem valami. Hihetetlen az ügyvéd is a gyámhivatalhoz küldött.

Pedig én csak egy papirt szeretnék hogy a gyámja utánam az én édesanyám lehessen és ne az apuka (automatikusan). Apuka állandóan a fesztiváltcsinalja, erős karakán stílusú ember.

Szerintetek lehet így előre gondolkozva óvintézkedés gyanánt gyámnevezést csináltatni?

Kész röhejes az egész . Tegyük fel hogy meghalok és akkor automatikusan az apa kezébe kerül a gyermek ( Itt már bukott a sztori mivel soha nem nevelte) akkor anyámék beadnak egy papirt a gyamhivatalba ott kijönnek mozgolódnak stb.. 3hónap-fél év mire anyámék vissza kapnák a gyerekemet. Nem akarom hogy apa lemondjon róla csak arról szeretnék papirt hogy anyámék kezebol ne kerüljön ki a gyermek. Köszönöm



2017. okt. 16. 11:50
1 2
 1/16 MR.X. ***** válasza:
74%
Először is óvatosan vezess, másrészt lehetne Édesanyád a gyereked gyámja!
2017. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
88%

Kérdezd meg az ügyvédtől, hogy esetleg az nem járható út, hogy végrendeletben rögzíted, hogy amennyiben veled bármi olyan történik aminek következtében nem tudod ellátni szülői teendőidet (ebbe beletartozik más is nem csak a halál) akkor a gyerek kizárólagosan a szüleid felügyelete/gyámsága alá kerüljön.

Gyerekelhelyezés esetében a bíróságok az esetek többségében a szülőnek ítélik oda a gyereket (kivéve ha nem tudja biztosítani a megfelelő hátteret), de egy ilyen okirat szerintem segíthet.

2017. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

A gyamhivatal nem adott pontos választ. Gyamkijelolest bármikor lehet tenni. Elmesz egy közjegyzőhoz és az szépen megirja neked. Ez viszont nem lesz kötelező érvényű és itt lép életbe a gyamhivatal, valóban akkor, ha veled valami tortenik. Ilyenkor vizsgálják meg, hogy ki a gyerek legközelebbi hozzátartozója és van e gyamkijelolo nyilatkozat. Két szülő esetén a gyamkijelolo nyilatkozat nem zárhatja ki a kulonelo szülőt, illetve szükséges, hogy mindkettő ugyanazt a személyt jelölje meg. Ez után kornyezettanulmany következik, hogy a személy alkalmas e a gyerek nevelésere.

Tehát te hiába teszel ilyen nyilatkozatot, a gyerek az apjához fog kerülni, hacsak nem együtt írjátok meg, együtt kijelölve a nagyszülőket - és adott esetben természetesen a gyamhivatal is jóvá kell hogy hagyja

2017. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Igen, pont ezt akartam írni, amit a 3-as elmondott.

Közjegyző az apával együtt, aki hozzájárul, hogy bármilyen akadályoztatásod esetén a szüleid legyenek a gyerek gyámjai.

2017. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Az a gyerek nem csak a te gyereked, ugyanolyan jogai vannak apukának is, és nem te döntöd el egyedül, hogy kihez kerüljön a gyerek halálod esetén.
2017. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
5-ös: ez elvileg igaz, gyakorlatilag az apa a kéthetes gyerek mellől lelépett és azóta is szarik rá (tartást se fizetne, ha nem léptek volna a tökére a végrehajtók...) így más a helyzet.
2017. okt. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen mindegy, hogy milyen az apuka, ugyanolyan jogai vannak, fogjátok már fel...
2017. okt. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

6!


Azt írta a kérdező, hogy látogatja a gyereket, így nem mondanám, hogy xarik rá. De teljesen mindegy, mivel a törvény szerint akkor is szulo, ha nem a tökéletes fajta, így jogilag őt nem kerülheti meg az anya és ez a lényeg. Semmilyen törvény nem helyezi őt a nagyszülők elé, ha nincs akadálya annak, hogy a gyereket nevel. Az pedig, hogy anya nevelte eddig a nagyszülőknel nem elegendő indok arra, hogy ő ne nevelhesse tovább, ahogy az "Apuka állandóan a fesztiváltcsinalja, erős karakán stílusú ember" sem. A kerdezonek nyilván igaza van bban, hogy egy gyereket nem jo kiszakitani a megszokott környezetből és nyilván még van rá a maga oka, hogy miért szeretne inkább a szuleire bízni a gyereket, mint az apára, de ahogy már írtam fentebb, ez így nem lehetséges.

Újra megjegyeznem azt is, hogy tehető gyamkijelolo nyilatkozat, bármikor, barkire, de továbbra is a gyamhivatal fog dönteni arról, hogy az adott személy megfelelő vagy sem a gyermek nevelésere.

2017. okt. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Sokan azt írjatok hogy.... joga van az apának...bla..bla..bla...

De nem is gondoskodik róla es megcsak nem is látogatja a gyereket, akkor mit akar?!

Miért kerül újra a képbe?!

Ezért akarja a másik fel teljesen kizárni, meg is értem.

2017. okt. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Azt meg ti fogjátok fel, hogyha közjegyző előtt lenyilatkozza az apa, hogy az anya halála esetén hozzájárul a gyerek nagyszülőknél való elhelyezéséhez, akkor az úgy fog történni.

Mit lehet ezen még tovább ragozni?

2017. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!