Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ott is érvényes az elállási...

Ott is érvényes az elállási jog, ahol nincs feltüntetve?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy szemüveget egy optikából, de nem vált be. Szétnéztem a honlapjukon, ÁSZF-nek nyoma sincs. Ilyen esetekben is érvényes az elállási jog? Mivel nem kis pénzt fizettem a szemüvegért, szeretném visszakapni. Vagy fújhatom az egészet?

2018. júl. 31. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, csak netes vásárlásnál van elállási jog. Ott érthető, mert nem látod pontosan mit kapsz a pénzedért. Mi a baj a szemüveggel? Mikor felpróbáltad még nem volt vele gond?
2018. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Netes vásárlásnál van 15 nap, mivel ott nem látod az árút, így bármilyen indok nélkül visszaküldheted.

Üzletben vásároltnál is visszaviheted, ha valami gond van. De az, hogy mégsem tetszik, nem indok.

Mi a gond? A lencse? Mert akkor nyugodtan menj vissza. De ha rájöttél, hogy egy másik keret jobban tetszene, akkor ne :)

2018. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A netes jogomat (sajnos) már többször gyakoroltam, csak azt nem tudom hogy normál vásárlásnál is van-e rá lehetőség.

Egy Hoya bluecontrol szemüveget vettem, mert állandóan begyulladt a szemem a monitortól, de így is ugyanúgy begyullad. Minden jel arra utal hogy átvertek, mert semmi nem változik ha felteszem a szemüveget, pedig elvileg mélyebbnek kellene látnom a színeket, különösen a feketét, de minden ugyanolyan, mintha nem is lenne rajtam szemüveg. Mikor megvettem, nem volt lehetőségem kipróbálni, mert nem volt ott olyan eszköz, aminek lett volna kékfény kibocsátása.

2018. júl. 31. 10:40
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval egyértelműen a lencsével van gond.
2018. júl. 31. 10:53
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

És 100%os garanciát vállaltak arra, hogy neked nem fog többet begyulladni a szemed?


Azért meg, hogy "nem látom mélyebbnek a feketét", kiröhögnélek, ha én lennék a boltos. Nem volt a boltba se egy okostelefon, se egy monitor, se bármi fekete, amire ránézhettél volna? Nehezen hihető.

2018. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Vagyis még hülyét is csinálnék magamból ha visszavinném? Csúcs.
2018. júl. 31. 11:11
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és nem fogok elkezdeni neked magyarázkodni, mert baromira nem ez volt a kérdés.
2018. júl. 31. 11:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Márpedig meg kell magyaráznod, miért akarod visszaadni, a "meggondoltam magam" nem elég.
2018. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most akkor van elállási jogom, vagy nincs?
2018. júl. 31. 11:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Elállási jog nincs. De ezt már leírták. Az csak netes vásárlásnál van.

De vidd vissza, egy próbát megér, nincs veszíteni valód.

2018. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!