Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvéd küldhet elszámolást az...

Ügyvéd küldhet elszámolást az ügyfelének emailban?

Figyelt kérdés

1 hónappal ezelőtt felmondtam az ügyvédemnek és kértem, hogy állítsa össze nekem az elszámolást.


10 nappal ezelőtt elmentem hozzá, hogy elhozzam az iratokat, kifizessem amivel még tartozok, és, hogy megkapjam az elszámolást, de az ügyvéd komputer problémára hivatkozva azt mondta, hogy nem tudja kinyomtatni a számlát, majd elküldi egy héten belül. (az iratokat átvettem, a tartozásom kiegyenlítettem amiről kértem és kaptam egy átvételi elismervényt.)


Az 1 hét már bőven eltelt, írtam neki egy emailt amiben kértem, hogy mától számítva egy héten belül küldje el nekem az elszámolást tértivevényesen, amire ezt válaszolta ma:


"Tisztelt ...,

Még az iratok átadásának napján elküldtem a számlát a megadott e-mail címére, mivel az újabb rendszer szerint már nem kell postázni a számlát, ha e-mailben is küldhető. Ha nem kapta meg, jelezze, újra küldöm. Üdv ..."


Amit természetesen nem kaptam meg.


Ha közel laknék az ügyvédhez, akkor valószínűleg nem is fordultam volna segítségért ehhez a fórumhoz, de sajnos 1 óra autóval elmenni az irodájába.


Az első kérdésem az lenne, hogy valóban elküldhető emailen egy ügyvédi elszámolás,

ÉS

egy emailen keresztül küldött elszámolást a bíróság elfogad amikor per és ügyvédi költségek megtérítéséről dönt?


A második, illetve a harmadik kérdésem pedig az, hogy meddig járathatja a bolondját egy ügyvéd a volt ügyfelével ily módon?


2018. júl. 31. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elszámolást vagy számlát kérsz (csak mert mindkettőt írod).

De egyébként mindegy is, mert mindkettő küldhető elektronikusan (nem szükséges e-számla, a sima pdf is elfogadott kinyomtatott formában)

2018. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Idáig azt hittem, hogy a kettő ugyanaz, illetve, hogy az elszámolás magába foglalja a számlát is. Tehát akkor mind a kettőt kell kérnem? A bíróság melyik alapján ítél meg ügyvédi költséget?


A 2. és 3. kérdésemre valaki más adna választ?

2018. júl. 31. 22:52
 3/3 kovpet ***** válasza:

"Ha nem kapta meg, jelezze, újra küldöm."


Nem kaptad meg? Akkor jelezd neki és küldi újra. Egyszerűen nem értem, hogy mi itt a probléma.

2018. aug. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!