Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Birtokháborítás, testi sértés,...

Birtokháborítás, testi sértés, fenyegetés van a szomszédom számláján. Rendőrségi ügy lett belőle. Mire számíthat (ok)?

Figyelt kérdés
Három éve tart a pokol. Állandóan dorbézol, maximális hangerőn hallgatja a mulatós zenét kint (gondolom, hogy minket bosszantson). Ráépített a telkemre, a mai napon a zárt kaput betörte, két ízben berontott hozzánk. A lakótársam arcát összeverte, aki ártatlanul, csendben itthon dolgozott, nem is ártott sose neki. Én is mindig megadtam ennek a szomszédnak a tiszteletet, köszöntem, stb. Azért nem jelentettem fel csendháborítás miatt, mert jószomszédi viszonyt akartam. Viszont az, hogy még ő jön be jogtalanul kétszer egymás után a házba, az ablakot az öklével betörte, szétveri a lakótársamat, és fenyegetőzik, már egy kicsit sok a jóból. A rendőrség nem szívesen foglalkozott velünk, az bezúzott ablakot a vérnyomokkal lefényképezték, majd javasolták, vetessünk látletetet, és azzal menjünk be megtenni a feljelentést. Egyébként a rendőrökkel is röhögve, gúnyosan beszélt. Egy gátlástalan rohadt senkiházi magyarul, aki azt hiszi, mindent megtehet. Az eset alatt én itthon sem voltam sajnos, úgy menekült ő meg három másik szomszéd utánam (ők se mertek visszatérni az otthonukba). Megteszem a feljelentést, ügyvédet fogadok, mire számíthatok? Nagyon félünk, hogy továbbra is zaklatni fog minket, max. kap egy ejnye-bejnyét. Viszont az én igazságérzetem mást diktál.

2018. aug. 2. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Van egy oyaln érzésem, hogy megint csak a történet egyik felét hallottuk...
2018. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Össze kell fogni és együtt feljelenteni.

Mindent rátolni.

Zéró tolerancia.

Hidd el, be fog állni idővel a sorba.

Most még nagy a pofája, de hamarosan...

2018. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es, attól még nem jogositja fel a szomszédot az ilyen jellegű viselkedésre. Itt több bűncselekmény valósult meg egyszerre, garázdaság, testi sértés, alapvetően az ilyet letöltendővel szokták díjazni.

(Persze, előfordulhat éppen hogy a kérdező is "bennevolt" de ez a viselkedés akkor sem megoldás...)

2018. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, segítettek és megnyugtattak. A gyanúsítgatós kommentet kikérem magamnak, semmi törvénytelent vagy bántót nem követtem el ez ellen az "ember" ellen, és a lakótársam se. Más szomszédnak is volt már problémája vele, az utcán üvöltöztek. Én ezt akartam elkerülni, és tűrni 3 évig. Nem sikerült.
2018. aug. 3. 14:12
 5/12 anonim ***** válasza:

A bírtokháborítás polgári jogi ügy, ne vacakolj vele, a könnyü testi sértés magánvádas büntetőügy, ezzel se foglalkozz, ennyit sérülhet az igazságérzeted.


Viszont a rongálás közvádas (50 ezer Ft alatti értékű is). Ezd dokumentáld minél jobban (fényképek, videók). Menj be a rendőrségre, tegyél feljelentést, kérj egy jegyzőkönyvi példányt (jár), mondd bele a testi sértést, birtokháborítást is, rendőrök mondják, hog ez nem tésze az ügynek, de azért csak legyen benne a történet minden körülménye.


Majd lehet hogy tapasztalod, hogy a szomszéd legjobb modorát elővéve megkeres és közli, hogy minden eddigi sérelmed pénzzel kompenzálja. Ezen nagyon ne csodálkozz, rongálásnál lehetőség van mediációra. Ha megegyezzek vele, akkor lezárják a nyomozást, ügyészségig már el sem jut az ügy. Ez esetben a szomszédnak is fel fell fogni, hogy örülhet, hogy nem voltál bosszúálló vele.

2018. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
(telefonról gépeltem, sok az elütés)
2018. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Betorte a kaput,ablakot:

Betores

Szandekos rongalas

Latleletet vetetni a lakotars arcarol!! Ez kell a feljelenteshez

Zaklatasert is jelents fel ,mert ez rendszeres

Csendhaboritas


Nalunk pesten minden ilyenert onmagaban kijonnek hivasra a rendorok.


Nem artana nektek par nagy veszelyes kutya meg nehany jo barat.

2018. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor viszont a feljelentés menetét sem értem. Bevittük a látletetet, az őrsön azt mondták, már megcsinálták közben (a papírokat talán?), de mi nem kaptunk semmit, nem kellett aláírnunk semmit. A halálos fenyegetést is mondtam, de csak megdöbbenés a rendőr arcán, más semmi. Most mit csináljak? Menjek be és jelentsem fel újra? Annyit mondott, majd behívnak meghallgatásra.
2018. aug. 5. 20:37
 9/12 anonim ***** válasza:

A feljelentés menete az, hogy te jegyzőkönyvbe mondod a történteket.

A rendőrség előtte figyelmeztet, hogy ha mást hamisan bűncselekménnyel vádolsz az is bűncselekmény, te ezt tudomásul veszed, büntetőjogi felelősséged tudatában, majd előadod a történteket.

Ezen iratot iktatják, abból egy példányt kapsz.


Téged lepasszoltak. Menj be újra, azt mondják majd, hogy ők már írtak róla járőrjelentést, de ha írtak volna, akkor az abban levők alátámasztására is hasznos lenne nekik a feljelentésed. Mondd azt, hogy nagyon köszönöd, ettől függetlenül mindenképpen akarsz feljelentést tenni, és erről kérsz jegyzőkönyvi példányt.

2018. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudnál abban segíteni, hogy ezt megtehetem egy másik városban (konkrétan a megyeszékhelyen)? Nagyobb bizodalmam van ott. Itt ebben a kisvárosban egyszerűen le akarnak állandóan passzolni.
2018. aug. 5. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!