Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Birtokháborítás, testi sértés,...

Birtokháborítás, testi sértés, fenyegetés van a szomszédom számláján. Rendőrségi ügy lett belőle. Mire számíthat (ok)?

Figyelt kérdés
Három éve tart a pokol. Állandóan dorbézol, maximális hangerőn hallgatja a mulatós zenét kint (gondolom, hogy minket bosszantson). Ráépített a telkemre, a mai napon a zárt kaput betörte, két ízben berontott hozzánk. A lakótársam arcát összeverte, aki ártatlanul, csendben itthon dolgozott, nem is ártott sose neki. Én is mindig megadtam ennek a szomszédnak a tiszteletet, köszöntem, stb. Azért nem jelentettem fel csendháborítás miatt, mert jószomszédi viszonyt akartam. Viszont az, hogy még ő jön be jogtalanul kétszer egymás után a házba, az ablakot az öklével betörte, szétveri a lakótársamat, és fenyegetőzik, már egy kicsit sok a jóból. A rendőrség nem szívesen foglalkozott velünk, az bezúzott ablakot a vérnyomokkal lefényképezték, majd javasolták, vetessünk látletetet, és azzal menjünk be megtenni a feljelentést. Egyébként a rendőrökkel is röhögve, gúnyosan beszélt. Egy gátlástalan rohadt senkiházi magyarul, aki azt hiszi, mindent megtehet. Az eset alatt én itthon sem voltam sajnos, úgy menekült ő meg három másik szomszéd utánam (ők se mertek visszatérni az otthonukba). Megteszem a feljelentést, ügyvédet fogadok, mire számíthatok? Nagyon félünk, hogy továbbra is zaklatni fog minket, max. kap egy ejnye-bejnyét. Viszont az én igazságérzetem mást diktál.

2018. aug. 2. 22:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Megteheted a legközelebb körzeti megbízottnál, rendőrőrsön vagy kapitányságon.

[link]


A jegyzőkönyveket RZS neo iktatórendszer sablonjaival készítik, ha kerül rá iktatószám, bélyegző, aláírás, akkor az teljes bizonyítóerejű okirat arra, hogy a rendőrség az ügyet nyilvántartásba vette. Innentől már nem tehetik meg azt, hogy ne foglalkozzanak vele.

2018. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2018. aug. 5. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!