Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazás, becsületsértés,...

Rágalmazás, becsületsértés, perelhetnek?

Figyelt kérdés
Szóval tételezzük fel, hogy ismerek valakit, akiről tudom, hogy elég közeli élménye van a pedofíliával. Ha én ezért feljelentést teszek és nem sikerül nála semmit találni, akkor ítélhetnek kártérítést a rendőrségi erők feltartásáért? Illetve az illető beperelhet becsületsértésért, amiért kártérítést ítélnek az ő részére? És ha megítélték és utána sikerül bizonyítani, hogy mégsem ártatlan, akkor már a kártérítést nem kell kifizetnem vagy a kifizetett összeget visszaigényelhetem? Az változtat bármin, mondjuk egy kártérítés megállapítása esetén, hogy akiről szó van már ült kiskorúak megrontásáért?

2018. aug. 4. 03:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Miért érdekel ennyire a besúgás, spicliskedés?
2018. aug. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Feljelenthetnek hamis vádért, az illető pedig gyorsított úton sérelemdíjat követelhet tőled.

Ez ellen pl. úgy is szoktak védekezni, hogy ismeretlen tettes ellen tesznek feljelentést, ha olyan az eset, hogy a körülmények ezt lehetővé teszik, és a rendőrség úgyis gyorsan rájönne, hogy ki volt az "ismeretlen tettes".

2018. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Látok a keresőszavak között két politikust is. :)

Csak nem ők az érintettek?

2018. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért érdekel ennire a spicliskedés, mert pedofilnak semmi helye közöttünk. De remélem nem lesz gyereked, mert ezek szerint felőled nyugodtan megronthatják.
2018. aug. 4. 15:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Na akkor tisztázzunk néhány dolgot. Kiskorúak megrontása? Ha tizennégy éves múlt a gyerek, akkor a rendőrök semmit sem fognak tenni, akkor se ha hatvanas pasas dugja. - szégyen, de lehetővé teszi a törvény.


Azt meg honnan veszed hogy pedofil az illető? Nyilván nem hirdeti, Bizonyíték van? Még valami: a pedofil NEM azonos a gyermekmolesztálóval. És mielőtt behisztiznél hogy "védem a mocskokat", elmesélném: engem összehozott a sorsom gyerekfejjel olyan pedofillal aki bántott. De ettől még nem fogok ész nélkül gyűlölködni. Magát a hajlamot nem fogja elítélni a törvény, csak a bűncselekményt. Ezt is gondold át- A hamis vádak meg ártanak a valódi áldozatoknak, mert gyanakvással kezelik őket mikor feljelentést tesznek, meghurcolhatják őket a hamis feljelentgetők miatt. Szóval csak óvatosan a dologgal - akkor vágj bele ha nem csak gyanakszol, hanem biztos vagy a dolgodban. De akkor cselekedj. És önmagad védelmében maradj az "ismeretlen tettes" formánál.

2018. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kovpet ***** válasza:

"akiről tudom, hogy elég közeli élménye van a pedofíliával"


Ezt fejtsd már ki, légy szíves. Ebbe a leírásba még egy áldozat is belefér, neki is közeli élménye van vele...

2018. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az meg, hogy "valakitől hallottad" nem egyenlő azzal hogy igaz is.
2018. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mutogassam a rendőrségi jegyzőkönyveket, a bírósági beidézéseket és a tanúvallomásokat? Nem légből kapott a dolog. Nem szoktam senkihez odamenni az utcán, hogy kös cög (igen szándékosan így írtam a szűrő miatt) pedofil. Hozzátéve, véleményem szerint, aki 14 év alattiakat molesztál és hasonlók, az már pedofil. Aki pedig 11 éveseket az többnyire a közvélekedés szerint is az.
2018. aug. 5. 16:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy is jutsz hozzá jegyzőkönyvekhez? Ha zsaru vagy, csúnyán visszaélsz a helyzeteddel.
2018. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
"aki 14 év alattiakat molesztál és hasonlók, az már pedofil." Ezt nem te döntöd el.Nézz már utána mi a pedofil definíciója, könyörgök. Az emberek annyira könnyen dobálóznak ezzel a szóval, de fogalmuk sincs miről pofáznak. És semmilyen korút nem kellene molesztálni.
2018. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!