Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet vádalkut kötni?

Hogyan lehet vádalkut kötni?

Figyelt kérdés

Februárban csináltam egy hülyeséget, a haragosaim magánindítványt tettek ellenem, alaptalanul. Becsületsértés miatt volt kihallgatás a bíróságon, provokáltak, behúztam nekik párat a bíróság folyosóján, a titkár rendőrt hívott, előállítottak, majdnem őrizetbe kerültem. Az eljárás ellenem garázdaság és 2 rendbeli könnyű testi sértés miatt indult el... most kerül majd át az ügyészhez, közben a becsületsértési ügy lezárult, mert a feljelentő meggondolta magát és vissza vonta a magánvádat, még az indítvány költségét is kifizettem Neki.



Sajnos más bűncselekménnyel kapcsolatban nem tudok tanú vallomást tenni, de ahogyan olvastam, nem feltétlen kell a vádalkuhoz, a beismerő vallomást megtettem.


Nem tudom ki az ügyész,. de hogyan lehet kezdeményezni a vádalkut hogy esetleg vádemelés elhalasztása legyen x időre?



2018. jún. 21. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Be. 192. § (1) A bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja esetében az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság az ügyész engedélyével a nyomozást megszüntetheti, ha a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy az ügy, illetőleg más büntető ügy bizonyításához hozzájárulva olyan mértékben együttműködik, hogy az együttműködéshez fűződő nemzetbiztonsági vagy bűnüldözési érdek jelentősebb, mint az, amely az állam büntetőjogi igényének érvényesítéséhez fűződik.


Gondolom tudod értelmezni?

2018. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos tudja, miután annyi esze van mint egy ősembernek, aki a bíróságon pofán ver valakit :D
2018. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyomozás lefolytatása és az egész folyamat működése, meg a vádalku két teljesen más dolog. Utóbbit az ügyészség kezdeményezheti, ha érdeke fűződik hozzá. Azaz a gyanúsított olyan információkat tud más bűncselekményekről, amivel az ügyészség azokat bizonyíthatja (és ez fontos neki), ekkor javasolhat enyhébb büntetést egészen a büntetés elengedéséig. Ez egy üzlet, amihez az ügyészség érdeke fűződik.

Hogy a saját ügyedben milyen eljárás folyik és az miképpen végződik, az ügyészségen, a védőn és a bírón múlik.

2018. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb indulattal: hatalmas madár vagy ember.


Megráncigálnak becsületsértésért, te meg idegből levered a felperest ráadásul a bíróságon?


Dolgozd fel, tedd túl magad rajta, emészd meg és tanulj belőle. Ebből senki nem fog kihúzni. Ez van.

2018. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Végre lecsuknak.
2018. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze, nem egyszer halottam, hogy van akik úgy usznak meg ügyeket, hogy az ügyész x időre elhalasztja a vádemelést, ebben az ügyben meg pont nem lehet...


Hát jó, a tárgyalásra biztosan nem megyek el, mert addigra felkötöm magam! Nem fogok majd a börtönben Orbán rendszerében ingyen dolgozni vmelyik bv munkahelyen, pl. a Patyolat mosodán Szegeden... ez már így nem élet, ennél jobb lesz a halál is!

2018. jún. 21. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6


Valaki bemásolta neked mit jelent a vádalku. A törvényszöveget. Magyarra lefordítva:


ha téged három illegáilus pucukával megfog a yard, de te azt mondod, hogy magad helyett adsz egy olyan csávót, aki napi szinten kereskedik 20 illegális pucukával, akkor evidens, hogy ő több kárt okoz a társadalomnak mint te. Ergo kötsz egy üzletet, hogy a te büntetésedet eltörlik vagy nagyon lecsökkentik, vagy nemtudom mik a limitek, a másikat meg a te köpésed után bekaszlizzák. Ennyi. Ne legyél eltévedve. Ezt most beszoptad és ennyi.

2018. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!