Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gáz-Riasztó pisztoly vásárlása...

Gáz-Riasztó pisztoly vásárlása 18 év alatt, lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régóta vennék már egy gázpisztolyt, és már sikerült is eldöntenem, milyet lenne számomra érdemes. A választásom egy Voltran Firat F92 (Ekol Army) nevezetű fegyverre esett, de nem tudom, hogyan szerezhetném be. A 16. életévem 2 hónapja töltöttem be, tehát ha jól tudom fegyverboltban még nem szolgálnának ki, ha esetleg igen, úgy hallottam, mivel nincs engedélyem, akár ki is hívjatják rám a rendőrséget, ha minden igaz interneten keresztül rendelhetnék, de azt is olvastam, hogy fegyverek postai úton értékesítésére jogszabályok értelmében nincs lehetőség. A fegyvert nem önvédelemre, és semmiképp sem utcán való hordásra/menőzésre használnám, hanem otthon dísznek, akár néha 1-2 patront ellőnék vele. Ha esetleg valaki tud ebben segíteni, hogyan lenne lehetséges, annak nagyon megköszönném a válaszát! 16/F

2018. aug. 6. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Postai úton is kiküldik a netes boltok.
2018. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nem messze lakok Budapesten a Köki termináltól, és úgy gondoltam, hogy lehet, hogy ott vennék, mert így megúszom a postai költségeket :/ Van erre lehetőség?
2018. aug. 6. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Eddig úgy tudtam, a cigi, az alkohol, meg a szerencsejáték az aminek tiltott a vásárlása 18 év alatt.
2018. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát, most nemrég néztem elvileg ha nem akar kiszolgálni a fegyverboltos, akkor az olyan, mintha a közértben nem adnának oda egy ropit :D Tehát elvileg akár a fogyasztóvédelemnél feljelentjetem :O
2018. aug. 6. 20:19
 5/9 kovpet ***** válasza:

Nincs sem korhoz sem engedélyhez kötve a gáz-riasztók vásárlása, azaz megveheted.

Engedélyt még két évig nem kapsz rá mondjuk, de erre amúgy sem érdemes.

Miért esett erre a választásod? Sem műszakilag sem ergonómiailag nem valami jó, a minősége is kívánni valókat hagy maga után.

2018. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát főleg azért, mert nagyon tetszik az összetétele, és kiskoromban legtöbbször ilyen beretta airsoft pisztolyaim voltak :) Nagyon kézrálltak, szerettem őket, ezért erre esett a választásom :P
2018. aug. 7. 20:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Kicsit változott a terv: Inkább egy fa markolatú (cserélhető) Kimar Beretta FS 92 gáz-riasztó pisztolyt fogok venni, mert állítólag sokkal jobb, és megbízhatóbb. Egyébként várom a további válaszokat ;)
2018. aug. 9. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdésben vázolt céloknak megfelelnek ezek a cuccok. Csak érdemes e dísznek venni egy ilyen gázpityut? Annak drágák. Sokkal szórakoztatóbb akkor egy airsoft vagy egy patronos gázpisztoly is .
2018. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, én úgy vagyok vele, ha már veszek az legyen minőségi, és lehetőleg kevés használat mellett ne 1-2 évig tartson. Bár a Voltran Firat az pont nem felel meg erre a célra, úgyhogy utána néztem újabb fegyvereknek, és úgy néz ki ez lesz az.
2018. aug. 9. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!