Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvezetről szeretnék...

Timikekt88 kérdése:

Haszonélvezetről szeretnék pár dolgot meg tudni. Valaki segiteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az lenne a kérdésem.

Hogy a szüleim elváltak. Apukámé a ház. Én a negyed tulajdonos vagyok és az anyukám a haszonélvező az én negyed taljdonomon. Most itt azt szeretném meg tudni. Hogy lehetne levetetni a haszonélvezetet? Apukám le akarja vetetni a haszonélvezeti jogot anyukámtol. Hogy tudná ezt meg tenni? Minél hamarabb szeretné meg tenni. Nézegettük a neten de semmi értelmes választ nem találtunk. Hátha van itt egy Ügyvéd aki tudna tanácsot adni.Remélem lesz valaki aki tud segiteni nekünk. Előre is köszönjük a válaszokat.



2018. aug. 13. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Habár én csak laikus vagyok.

A haszonélvezet olyan mint egy "fura tulajdonjog", csak halál után megszünik, és eladni nem adhatja a haszonélvezö a tulajok beleegyezése nélkül az ingtalant.

De el nem vehetö töle.

2018. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2018. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Haszonélvezeti jog megváltása lesz az, ami nektek kell. Már ha anyukád meg akar válni tőle egy bizonyos összeg fejében, aminél nagyon fontos szempont a haszonlvező kora. Mert minél idősebb, annál kevesebbet ér. Itt egy kalkulátor, ami segítségével ki tudjátok számolni. (Bár ehhez a ház értékét is fel kellene becsültetni.)

[link]

2018. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ingyen, vagy ahogy előttem írták pénzért, lemondhat a haszonélvezetről, de akarata ellenére elvenni tőle nem lehet!
2018. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a válaszokat. Apukámnak pedig az a terve hogy akarta ellenére venné el. Kicsit bonyolult meg hosszú lenne le írni miért akarná ezt meg tenni. Mindegy. Meglátjuk mit tud tenni.
2018. aug. 14. 06:40
 6/7 kovpet ***** válasza:
100%

"Apukámnak pedig az a terve"


Tervezni bármit lehet, de ilyet legális módon nem lehet tenni, az illegális módot ha megpróbálja, akkor ülni fog.

2018. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A bíróság nem véletlenül ítélte oda a negyed tulajdonon lévő haszonélvezeti jogot a válás után. Azt nem tudja apukád elvenni tőle az akarata nélkül. Perelni perelhet, de értelme semmi.
2018. aug. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!