Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ház tulajdon, öröklödés,...

Ház tulajdon, öröklödés, bonyolult családi otthoni jogi kérdésekben tudnátol segiteni?

Figyelt kérdés

2500 négyzetméteren van 3 házunk 3 különböző ház elválasztva egy telken.

Sajnos édes anyukám meghalt a nyáron és az ő nevén volt az utolsó ház rész amit én és nőverem örököltünk és haszon élvezete van apámnak rajta.

Nővérem Pesten lakik nem velünk él és ki is van tiltvan innen mert olyat tett...

Ez jogos mert nem itt van a bejelentve az otthona.

1 házrész kivan adva maradt míg kettő. Hátsó házrészben lakunk édes apámmal ami az én nevemem van mert én örököltem neki haszon élvezetr van.

Ha én élettársi kapcsolatot szeretnék kezdeni valakivel akkor kötelezhetem apámat, hogy menjen át a másik házba ami az övé? Mert én ott egyedül akarok élni akivel szeretnék.

Nem mellesleg hitel van a házon s ha azt kifizetjük akkor nővérem része is elúszik?! Mert ugye adosságit is lehet örökölni és ha ő nen fizet akkor tulajdonképp kivásárolom vele merz nem fizeti a hitelt.vagy kifizeti utolag a milliokat és abból meg megveszem az ő részét.

Anyám apám egy cégben voltak lakás fejlesztési hitelt vettek fel. Tulajdon képp kinek is kell fizetni a hitelt?

Én szeretnék végre egyedül lakni a saját házamba amiz örököltem és akivel én szeretnék.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. febr. 12. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog, apádat tehát nem teheted ki, nem kötelezheted semmire sem. Ő viszont kirakathat téged, mert a tulajdonjogod még nem jogosít fel a használatra, mivel az az apádé. Nincs olyan, hogy "tulajdonképpen" kivásárolod, legfeljebb egy peres eljárásban a nevedre szóló, pénzbefizetést igazoló szelvények alapján az általad befizetett összegeket a bíróság levonja a nővéredre eső tulajdoni hányad pénzértékéből. Anyád halála után a hitelfizetés átíratása ügyében fel kell keresni a hitelező bankot és hivatalosan tisztázni kell a tényleges fizető nevét, mert utólagosan nem tudod igazolni, hogy te fizetted ki tulajdonképpen az anyád nevére kiállított összeget. Az, hogy nővéred ki van tiltva, az lényegtelen, pláne, hogy feltehetően ez részetekről történt és nem hivatalosan az Önkormányzat vagy a Rendőrség, ügyészség részéről. Egyébként is lényegtelen, hogy bárkinek a tulajdona természetben hol található, ott lakik-e vagy sem.
2017. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ha anyukám nevén volt a ház azt a gyermekei öröklik én és a nővérem ugye. Akkor miért lenne erősebb apám haszon élvezete?

Hisz a ház anyum nevén volt és így örököltük meg, mint a gyermekei plussz egy haszonélvezeti jogot kapott rá apám.plussz itt a másik 2 ingatlan is.

Jelenleg apám fizeti a hitelt mert ő volt anyámmal együtt a cégben s a cég vette fel a hitelt.

2017. febr. 12. 14:56
 3/3 anonim ***** válasza:

"Akkor miért lenne erősebb apám haszon élvezete? "

Azért, mert a haszonélvezeti jog pontosan erre lett kitalálva.

2017. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!