Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyás, ellentmond...

Fizetési meghagyás, ellentmondás és utána?

Figyelt kérdés

Kaptam egy fizetési meghagyást, tele olyan dolgokkal amivel biztosan nem tartozok.


Írtam a közjegyzőnek egy ellentmondást aztán elküldtem.


Úgy tudom ilyenkor per lesz az ügyből. Azt mondom legyen, aztán gondolom mindenki hozza a bizonyítékait.


Van, hogy aki kiadta a meghagyást visszalép, mert érzi hogy alaptalan, úgyse nyerné meg vagy már mindenképp lesz per?


Ha visszalép később újra küldözgethet ilyen meghagyást? Csak mert egyszer véletlen nem veszem át, vagy távol vagyok hosszabb ideig, eltelik 15 nap és akkor megnyerte?


2018. aug. 14. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

*Van, hogy aki kiadta a meghagyást visszalép,


Van.


*Csak mert egyszer véletlen nem veszem át, vagy távol vagyok hosszabb ideig, eltelik 15 nap és akkor megnyerte?


nem.

2018. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy ha nincs ellentmondás 15 napon belül akkor jogerőre emelkedik és behajtható.


Kifejtenéd bővebben, miért nem nyert, ha nem tudok ellentmondani határidőn belül?

2018. aug. 14. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert ha bizonyíthatóan nem voltál otthon hosszabb időn keresztül akkortájt, amikor kézbesítették a küldeményt (ami ilyenkor "Nem kereste" jelzéssel megy vissza a feladónak; és így beáll az ún. kézbesítési vélelem, tehát úgy veszik, mintha átvetted volna), szóval akkor benyújthatsz az illetékes közjegyzőhöz egy kérelmet a kézbesítési vélelem megdöntése iránt. Ha a közjegyző elégségesnek tartja a bizonyítékokat (pl. külföldi munkaviszonyról igazolás, vagy kórházi kezelés stb.), akkor a kézbesítési vélelem megdől. Ekkor olyan, mintha ki sem küldték volna az fmh-t, tehát újra ki kell küldeni.
2018. aug. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!