Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési felszólítás a munkált...

Fizetési felszólítás a munkáltatónak? Mit írjak bele szöveg határidő szankció?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm nem fizette ki a bérem, pedig már 15-ike van.

Fizetési felszólítást küldenék neki tértivevényes levélben.

Pontosan mi legyen a levélben? Mire gondolok?

- hány napos határidőt adjak? Tőlem függ? 8? 5? 2?

- és milyen szankciót fogalmazzak meg ha határidőig se fizet?


Mit tehetek én az egybites munkavállaló hogy ne röhögtessem ki magam azért teljesen a szankcióval? Olyat nem írhatok bele amit úgyse tudok véghez vinni.


2018. aug. 15. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A munkáltatód nagyon jól tudja, hogy eddig nem fizette ki a munkabéredet, felesleges erről levélben külön felhívnod a figyelmét.

Hívd fel telefonon, és kérdezz rá, mikor lesz fizetés, és ha csak dadog, de nem mond konkrét időpontot, közöld vele, hogy feljelented a Munkaügyi Bíróságon és minden olyan helyen, ahova csak fel lehet jelenteni!

2018. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

" felesleges erről levélben külön felhívnod a figyelmét."


Egyáltalán nem felesleges mert egy esetleges későbbi munkaügyi perben elemi fontosságú tényező lesz majd az a levél amiben felhívtam figyelmét. Elemi fontosságú.

2018. aug. 15. 14:04
 3/5 A kérdező kommentje:

" mikor lesz fizetés, és ha csak dadog, de nem mond konkrét időpontot, "


És ha mond akkor mi van..... hányszor és háányszor mondott már olyat amiből semmi se lett.

Majd hasára üt és közli: jövő hét hétfő. Aztán vagy úgy lesz vagy nem.

És ha nem akkor ott vagyunk újra ahol a part szakad. Akkor indul az egész elölről.

Értelme semmi.

Nem. Írásban kérem, írásban kell a válasz is azt nem tudja később letagadni, lehazudni.

2018. aug. 15. 14:07
 4/5 A kérdező kommentje:

"i Bíróságon és minden olyan helyen, ahova csak fel lehet jelenteni!"


Na ez meg a másik hogy nincs "minden hely", van a bíróság (hónapok de akár évek mkire lezs belőle valami) és van az OMMF és slussz.

Más nincs.

2018. aug. 15. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy tele a hócipőd, de velem kár vitáznod, veszekedned. Én elmondtam, hogy mit csinálnék az első nekifutásban.

Azt egy szóval sem írtad, hogy már korábban is voltak ilyen esetek, azért akarsz most már bekeményíteni.

Tégy amit akarsz, amit jónak látsz, de velem hiába veszekedsz, abból pénzed nem lesz!

2018. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!