Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Díjnemfizetéses lakásbiztosítá...

Extimade kérdése:

Díjnemfizetéses lakásbiztosítás megszűnés után a biztosító behajtó céget megbízva az egész éves díjat be akarja hajtani! Ez megfelelő eljárás? Nem csak 1-3 hónapot kérhet?

Figyelt kérdés
Új lakásbiztosítást kötöttem, a korábbi biztosításom pedig díjnemfizetéssel megszűnt, de a biztosító behajtót bízott meg azzal, hogy az egész éves díjat hajtsa be rajtam. A behajtó Creditexpress Mo. pedig egy olyan sima levelet küldött, amin nagy betűkkel világít, hogy "felszólítás". Ez nem sérti jogomat vagy becsületemet? Ráadásul március 8.-ával (kedd) datált levelet küldött úgy, hogy a díjfizetést március 13.-ig (vasárnap) kéri befizetni! Csütörtök este vettem ki a postaládából a levelet, így egyetlen pénteki napom volt, amikor fizethettem volna. Ez milyen határidő már? Mi erre a szabály?

2016. márc. 13. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
A megszűnés előtti időszakra követelheti a díjat.
2016. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

"Ez nem sérti jogomat vagy becsületemet? "

Milyen jogodat sértene egy maszek cég levelének "címe"?

A becsületedet pedig te magad dobtad a sutba, amikor nem fizetted amit kellett volna.


A behajtó céget pont sz**d le! Semmilyen jogkörük nincs azon kívül, hogy levelekkel "bombáznak".

Hívd fel a biztosítót, és velük egyezz meg.

Elvileg annyit követelhetnek ( + kamat, kezelési költség, stb...), amennyi idő után a szerződés szerint a díj nem fizetése miatt a szerződés megszűnik.

2016. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Az a kérdés, van-e arról valami igazolásod, hogy a régi szerződés díj nem fizetéssel megszűnt? És hogy mindez mikor történt?


A helyzet mostanában az, hogy a lakásbiztosítások nem szűnnek meg díj nemfizetéssel, ugyanúgy kell váltani, mint a kgfb-nél. Legjelebb 30 nappal forduló előtt szépen felmondod, akkor tudsz kiszállni, másképp nem. A biztosítók nem engedik el az ügyfelet csak úgy. Ha alá van írva az egy éved, akkor nem szüntetik meg a szerződést, inkább behajtják a díjat.


Az is benne van a pakliban, hogy az új biztosítónak hiába fizetsz, ha káresemény van, lehet, hogy nem fogja megtéríteni a kárt csak arányos részben, mintha a másik biztosítás is élne.

2016. márc. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az nekem sem volt teljesen egyértelmű, hogy megszűnt a szerződés (csak én szeretném, mivel másikat kötöttem), igazolásom nincs róla.

Sajnos a felmondási határidő után jöttem rá, hogy a régebbi biztosításomra nincs szükség, mivel február elsejével indítottam az új biztosítást (lakáshitel váltáskor kamatkedvezményt adtak érte), ezért szabályosan felmondani nem tudtam, gondoltam nem fizetek és majd megszüntetik. Erre jött egy fizetési meghagyás a biztosítótól, amit továbbra sem fizettem be, majd utána a behajtó cég levele.

Mi van akkor, hogy ha a behajtónak sem fizetek? Mennyire jellemző, hogy tovább viszik peres útra? (csak 6000,-Ft-ról van szó)

2016. márc. 14. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg nem szűnt meg a szerződés, két biztosításod van a lakásra kétféle limittel. Az egyiket megszüntetheted évfordulóra, amelyik nem kell. Ezt jelezd minél hamarabb a biztosítónak, amelyiknél nem kell a biztosítás, hogy felmodnod évfordulóra. Legalább 30 nappal korábban kell írásban felmondani, de lehet 360 nappal évforduló előtt is, semmi sem tiltja, hogy felmondd jó előre. Az a lényeg, hogy 29 nappal évforduló előtt már késő. Célszerű is megtenni ezt mielőbb, ugyanis most az a helyzet áll fenn, hogy ha A biztosítónál van egy 10 milliós limitre biztosításod, B-nél szintén egy 10 milliósra, ha megsemmisül a lakás, akkor sem fizet a két biztosító összesen többet 10 milliónál - feltéve hogy ennyit ér a lakás, vagy ennyi az újjáépítési költsége. Vagyis az egyiket pénzkidobás fizetni.
2016. márc. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez a része már tiszta a dolognak, viszont a behajtóval kapcsolatban még mindig homály van, hogy mit tehet ha nem fizetek.

Bár most már ez sem aktuális, mert befizettem az éves díjat (6000,-Ft-ot), mivel nagyon rövid határidőt adtak rá és ezalatt nem tudtam kideríteni, hogy milyen következménye lenne, ha nem fizetnék.

Én laikusként úgy gondolnám, hogy 6000,-Ft-ért nem pereskednének.... vagy igen?

2016. márc. 17. 07:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudhatod, a végrehajtás költségét is ráterhelik akkor az adósra, ha bíróságra mennek. Van egy rutin a követeléskezelőknél, amit követnek, a procedúra idővel egyre drágább, és ennek nagy részét veled fizettetik ki. Nem érdemes olyan pár ezer forintos tételeken izmozni, amelyek jogosak, hiszen aláírtál egy szerződést egy biztosítóval. Szabályosan kell kiszállni a szerződésekből legközelebb - legyen ennyi a tanulság.
2016. márc. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, mindig szabályosan intézem dolgaim, itt is így szerettem volna, csak mire eszméltem, hogy fel kellene mondani, addigra kicsúsztam a határidőből (az új biztosítás már hónapokkal ezelőtt meg lett kötve 2016.02.01.-ei kezdéssel), és ez ilyenkor elég szívás, hogy csak évente lehet felmondani. Persze lehetett volna az új biztosítás megkötésekor rögtön, de a hitelügyintézés kapcsán éppen elég papírt kellett akkor intézni, így elmaradt.

Köszi a válaszokat!

2016. márc. 18. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!