Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a legerősebb legális...

Melyik a legerősebb legális fegyvertipus?

Figyelt kérdés
Sziasztok annyira nem értek ehhez a dologhoz, viszont a közeljövőben szeretnék valami önvédelmi fegyvert szerezni, nos az a helyzet hogy interneten van már minden "szutyok" A hozzáértők tanácsát szeretném kérni, hogy melyik az erősebb fegyvertipus a gázpisztoly, airsoft, airgun, gumilövedékes fegyver esetleg ha kihagytam volna akkor légyszíves kommentben írjátok meg. Köszönöm a segítséget előre is.

2018. aug. 17. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem az íj, de viccen kívül.

Azzal ölni is lehet, mással nem nagyon.

2018. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Íjam az van, azt szeretem is, de valami kisebb kézi fegyverre gondoltam ami távolról is jó.
2018. aug. 17. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Érdekesek a magyar jogszabályok, mert plasztik pisztolyt, airsoft pisztolyt vagy épp gumilövedékes fegyvert nem tarthatsz magadnál ( otthon igen, engedély nélkül is, de közterületen nem viselheted ). Ellenben gumilövedék kilövésére alkalmas gáz-riasztó pisztolyt például engedéllyel viselhetsz. Márpedig én ezek mellett teszem le a voksom: a Keserű ( magyar márka ) gyárt gáz-riasztó pisztolyokat, amelyek rendőrségi engedéllyel viselhetőek ( ez pár ezer forint ), de alkalmasak gumilövedék kilövésére is.

Személy szerint én egy Keserű Pitbull-t használok, vagyis szerencsére nem használok, csak viselek. Ez is gumilövedék kilövésére alkalmas gáz-riasztó pisztoly.


Ilyenem van: [link]

2018. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Otthonra Rubber Meteorit.
2018. aug. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:

Önvédelemre felejtsd el az airsoftot és társait. Nem is értem, hogy jön ide, az nem arra való.


Vagy gázspray-t vagy gázpisztolyt vagy esetleg gumist viselj, de ez utóbbival célba is kell találni és ez stressz alatt nem egyszerű. Sokat kell gyakorolni és ha ezt nem tervezed, akkor inkább gázpisztolyt viselj. Azzal sem árt gyakorolni, hogy ne akadjon el a rántás közben a ruhádban, de azzal elég kevesebbet és ritkábban.


Mellé meg mehet egy gázspray, a gyengébbik kezedhez.

2018. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!