Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha felrak egy hírújság a...

Ha felrak egy hírújság a netre egy képet az én személyes facebook oldalamról, az teljesen legális?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy olyan tartalomhoz, ami amúgy nekem nem szimpatikus, felhasználják a profil képemet, mint interjúvolt alany "illusztrált képe"
2018. júl. 23. 20:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Ilyen információkat találtam, pedig ez szerintem nem elfogadható.
2018. júl. 23. 21:03
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Azzal hogy feltöltöd a képed az internetre, úgymond "elfogadod" azt is hogy felhasználják.
2018. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen, teljesen.
2018. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, hiszen ha az adott ujság hozzáfért, akkor valszeg nyilvános beállitású a facebook idővonalad azaz barki láthatja
2018. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

"Azzal hogy feltöltöd a képed az internetre, úgymond "elfogadod" azt is hogy felhasználják."


Nem kéne ilyen hülyeségeket írogatni.

Pláne a jogi fórumba.


Az újság jogsértően jár el, ha bárki engedélye nélkül közöl le idegen fotót, írást.

Minden esetben kérni kell a jogtulajdonos hozzájárulását. Ha ezt nem tették, bűncselekményt követtek el. Fel lehet jelenteni őket és kártérítésre is jogosult a jogsérelmedett szenvedett fél.


Ami a neten elérhető, az nem jelenti azt, hogy szabad préda, ahogy az újságokban, könyvekben lévő fotók, illusztrációk, írások sem azok!!!

2018. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Meglepo, hogy milyen hulyesegeket allitanak egyesek. Attol meg, hogy "barki hozzafer", nem lehet csak ugy felhasznalni. Pl Katy Perry szamahoz is hozzafer mindenki, hisz megy a radioban, megsem rakhatom be a filmembe aafeso zenene engedely nelkul.
2018. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Így van, teljesen legális.
2018. júl. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
6os, mond neked valamit a szerzői jog fogalma? Nos, ez az amiért nem lehet legálisan felhasználni jogvédett tartalmakat. Gondolom a kérdező nem védette le hivatalosan minden egyes képét, tehát szabadon felhasználható.
2018. júl. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

FB vagy más hasonló helyre feltöltött kép CSAK a megtekintésre ad neked jogcímet, nem a felhasználásra. (nem tudom ezt miért olyan nehéz megérteni)

Szerzői jogcím pedig teljesen más téma, ne legyen idekeverve. Azért megjegyzem, hogy elkészült művet nem kell levédetni (jogvédő szervezeteknek más a feladata), az azonnal hozzá tartozik annak megalkotójához.


Most személyes adatról van szó (arckép), amihez kell a képen lévő beleegyezése.

2018. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

"Gondolom a kérdező nem védette le hivatalosan minden egyes képét"


Nem is kell neki, a képmáshoz fűződő személyiségi jogai megvédik mindenféle teendő nélkül is.

Elképesztő, hogy miket kommenteltek ide többen is.

Az, hogy felteszem a képem a fészbúkra, épp ahhoz ad jogot másnak, hogy megnézze. Semmi máshoz.

2018. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!