Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet csinálni, ha ennyi...

Mit lehet csinálni, ha ennyi minden elloptak a házunkból?

Figyelt kérdés

Betörtek a házunkba. Feltörték a zárat(vagy a házkulcsot másolták le, vagy pedig zárfésűvel törtek be).


Miután végeztek visszazárták az ajtót, mintha mi sem történt volna.


Elloptak több százezer forint értéknyi ékszert. Aranyat, ezüstöt. Nyakláncokat, gyűrűket, órákat stb...


Készpénzt is vittek el.


Ilyen esetben van egyáltalán esély arra, hogy előkerülnek az értékeink?


Egyáltalán mit tud kezdeni a rendőrség egy ilyen üggyel?



2018. aug. 22. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést tettetek? Rendőr járt kint?

Mert ez az első, akkor is ha nincs számotokra látható jele a betörésnek.

Ha nem tesztek feljelentést, akkor az annyi, mintha tudomásul vennéd, hogy hát, nincs meg, nem találom és kész.

Ha nincs biztosításod, akkor nem is lesz ahonnan megtérítenék a károtokat, ellenben ha van biztosítás de nem tesztek a rendőrségen feljelentést amiatt, hogy ellopták a tárgyaitokat - mindegy hogyan, a lényeg, hogy nincsenek meg - akkor számukra az ügy nem is létezik, nem fognak kártérítést adni.

Ha van biztosításotok, nézd meg a szerződés feltételeit vagy hívd fel a biztosító "forróvonalát", azt a számot, ahol be kell jelenteni a káreseményt. Ott kapsz tőlük pontos információt kihez fordulj, mit kell intézni, milyen papírokkal kell majd a kártérítés miatt hozzájuk fordulni.

Az sehol nem lesz elég, hogy szerinted mindent elloptak és vagy ilyen vagy olyan módszerrel mentek be érte a lakásba.

2018. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a rendőrség állapította meg. Azt mondták rajta vannak az ügyön, de hogy találnák meg a tolvajt?
2018. aug. 22. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehezen.

Amennyire én hallottam, általában a lopott tárgyakat szokták valahol megtalálni - ha sikerül - és azok alapján jutnak el a tettesekhez.

ha van biztosításod akkor szerintem azt kívánd, hogy ne találjanak tettest, csak zárják le a nyomozást, mert akkor fog majd kártalanítani téged a biztosító. Ha megtalálják a tettest, akkor van rá esély hogy azt akarják, tőle szerezd vissza amit ellopott. De ebben nem vagyok biztos.

2018. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből? Volt biztosításod? A rendőrök elkapták a tolvajokat? Kaptál vissza valamit a tárgyakból vagy pénzt a biztosítótól?
2020. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!