Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ehhez joguk? Mit lehet...

Van ehhez joguk? Mit lehet csinálni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szembeszomszéd a kerítésén kívülre úgy szerelte fel az okoskaputelfont, hogy totál szembe van az én kertemmel, házammal, nagyon zavaró, nem tudom kinyitni az ablakot, az ajtót, a kerteben és a teraszon is olyan érzése van az embernnek, mintha migdig figyelnék. Valami ultramodern kutyű HD, tárvvezérlésű, okostelós, mindenttudó. Akor is nézegethet rajta, ha otthon sincsenek, meg rögzítős is. És persze a közterületet is látja vele. Nem sért ez személyiségi jogokat?

2018. máj. 28. 13:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
9%
Ha téged, vagy a te ingatlanod nézi akkor felléphetsz ellene.
2018. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
A kaputelefon kamerája a saját kapuját veszi, nem a te kertedet. Semmi értelme nem lenne, hogy titeket nézzen és ne a saját portáját. Betöréskor nem sokra menne vele, hogy a saját kapuja őrizetlen, de jól kileste, hogy napozol a kertedben.
2018. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%

Minden rosszban van valami jó.

Én speciel a jó oldalát nézném, mégpedig azt, hogy ezzel bizonyos védettsége van -ingyen és bérmentve - az én igátlanomnak is. Ne adj Isten betörnek nálatok, jól jöhet még, amit az a kütyü felvesz.

Engem mondjuk azért sem zavarna, mert ha kinéz az ablakán, vagy kiáll a kapujába, akkor is láthatja a saját szemével, hogy nyitva az ablakom, vagy a teraszon ülök.

Igaz, engem alapban nem érdekel senki véleménye és nem csinálok olyasmit a lakáson kívül amit bárki ne láthatna, aki az utcán közlekedik.

2018. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem a saját kapuját veszi, a saját ajtajának háttal van, totálisan szembe van a mi házunkkal az ő házuk és a kamerájuk is. Betörésnél az ilyen illegális felvételt nem vehetik figyelembe, meg nyilván le is tagadnák, hogy ők kamerázzák a közterületet, meg a biztosító is azt mondja, hogy akkor hajtsák be a betörőn a kárt, ha be tudják azonosítani. Nyilván letagadnák, hogy rögzítik.
2018. máj. 28. 14:09
 5/34 anonim ***** válasza:
Birtokháborítás miatt feljelented a jegyzőnél.
2018. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
62%

"Betörésnél az ilyen illegális felvételt nem vehetik figyelembe"

Miért is nem?

Jogszabályi hivatkozást légyszíves linkelj!

2018. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

78. § (4) szerint: „Nem értékelhető bizonyítékként az olyan bizonyítási eszközből származó tény, amelyet (a vádló) bűncselekmény útján, más tiltott módon vagy a résztvevők eljárási jogainak lényeges korlátozásával szerzett meg.”

Vagyis: ha bűnelkövetés tényét illegálisan (értsd: figyelmeztetés nélkül) rögzített kép- vagy hangfelvétellel kívánták bizonyítani, a bizonyíték nem állta meg a helyét.


[link]

2018. máj. 28. 14:24
 8/34 A kérdező kommentje:
Belinkeltem neked, de eredetileg én kértem tőletek segítséget. A szemben lakó egy informatikus, biztos meg tudja buherálni a kamarát, és nyilván tagadni fogja, hogy ő megfigyelő üzemmódba állította a kaputelót. Lehet, hogy egyeseket nem zavar, ha éjjel nappal valaki mindig figyeli, figyelheti egy kamerával, sokakat viszont frusztrál.
2018. máj. 28. 14:27
 9/34 anonim ***** válasza:
90%
Keves kérdező, ezért szoktak kirakni egy kis feliratot, hogy "Kamerával megfigyelt terület". Innentől kezdve nem illegális a kép- és hangrögzítés. Egyébként az utcai térfigyelőket, boltok, bankok stb. kameráit is csak dísznek rakják ki szerinted?:D
2018. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

9-es

Nem mondod komolyan, hogy valaki kitesz egy táblát, és onnan kezdve azt kameráz, amit akar közterületet és más ember magánterületét?

2018. máj. 28. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!