Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár béremelés táppénz alatt?

Jár béremelés táppénz alatt?

Figyelt kérdés
11 hetes kismama vagyok, jelenleg még dolgozom, terveim szerint még szeptemberben végig, utána táppénzre mennék szülésig. A munkehelyemen októberben lesz béremelés, ami állításuk szerint nekem nem jár. Ez tényleg így van, hosszabb táppénz alatt nem jár? (Azt tudni kell, hogy ez cégen belül olyan béremelés ami nem egységesen jár, az éves munka teljesítmény után adják kinek többet, kinek kevesebbet, valamint eddig volt egy bónuszunk, ami a fizezésünk 10%a, ez most 5%ra csökken, a másik 5%ot a béremeléshez csapják.)
2018. aug. 22. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem jár egységesen, miért járna neked?
2018. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amennyire saját tapasztalatból tudom, amikor a cégünknél olyan béremelés volt, ami egységesen minden dolgozóra vonatkozott, azt mindenki megkapta, táppénzes, gyes-en levő is. Azonban a differenciált béremelést nem - pont ezért differenciált, mert érdem szerint adja a főnök. Márpedig aki táppénzen van abban az időszakban amit felmérnek hogy ki hogyan végezte a munkáját, ott szerintem nem kell magyarázni, hogy az illetőnél nem lesz sok pozitívum. Ha a béremelés egy része mindenkinek járt, a másik része differenciálható volt, akkor az első felét értelem szerűen mindenki meg is kapta.
2018. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért járna, mert szülni fogsz? Vagy mert terhesen dolgozol? Egyik sem kötelező.
2018. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Októberben adják a béremelést, de az előtte lévő hónapok összmunkáját és részvételét nézik, tehát esetemben az előtte lévő 9 hónapot amit becsülettel végigdolgoztam, szinte minden hétközi és szombati túlórán jelen voltam, össz 2 nap táppénzzel, illtve minden részen bevethető vagyok. Béremelést mindneki kap, csak nem egyelő részben, 1-10%ig (kivétel az új dolgozók).
2018. aug. 22. 21:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve azt kihagytam, hogy a béremelések mérteke már megegyezésre került a részlegvezető és a főnökség között, tehát még abban az időszakban amikor én is jelen vagyok.
2018. aug. 22. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:

A cégednek joga van bármilyen döntést hoznia, megadhatja a maximális béremelést is, de ha nem mindenkire egységes emelésről van megállapodás, akkor megtehetik azt is, hogy neked nem emelnek. Én a helyedben nem számolnék fizetésemeléssel, mert hiába az előző időszak munkavégzése az alapja a fizetésemelésnek, a cég szempontjából az emelés célja, hogy a jó munkavállalók maradjanak ott és dolgozzanak még jobban. Ha már most, a terhességed elején táppénzre mész, felteszem, hogy nem is akarsz hamar visszatérni a munkába és ezt a főnöködék is tudják. Ezzel nincs semmi gond, csak értened kell, hogy az ő szempontjukból te nem számítasz a következő évben munkavállalónak, hiszen biztosan nem leszel ott. Tehát gyanítom, hogy nem fognak figyelembe venni az emelésnél. Ettől még megtehetik és az pozitív csalódás lenne, de én nem számítanék másra.

Én a saját tapasztalatomat írtam le. Ami kötelező, vagyis olyan béremelés volt ami mindenkinek járt, az mindenki meg is kapta akár táppénzen volt hónapok óta, akár gyes-en 6 éve, de a differenciált emelést csak aki akkor dolgozott. Természetesen a rövid táppénzek nem tartoznak ide.

De miért akarsz táppénzre menni már októbertől?

Ha a munkád nem állandó fizikai igénybevétel, nem folyik egészségre veszélyesebb környezetben, nem kell egész nap szalag mellett állva dolgoznod vagy nehéz dolgokat emelgetned, akkor ha egészséges vagy miért akarsz táppénzre menni korábban, mint a szülést megelőző hetek, napok esetleg? (tudom, hogy táppénzre akkor már nem lehet menni)

A lényeg, az emelés nem JÁR, de adhatják, ha úgy döntenek. Akkor JÁR a fizetésemelés, ha az egységesen minden dolgozó számára lett bejelentve vagy arról van megegyezés.

2018. aug. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mint ahogy már írtam MINDENKINEK jár egy 5%os emelés, amelett pedig a munkavégzés után is valamennyi, ami szintén MINDENKI megkap csak nem pl 100ft-t mindenki, hanem valaki 10, valaki 50 valaki 90ft-ot.
2018. aug. 23. 07:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és igen. Azért akarok már októberben táppénzre menni, mert gyárban dolgozok, napi több mázsát kell megemelni 8-10 órán keresztül...
2018. aug. 23. 07:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Ami nem egységesen jár, az nem jár, arról személyenként a munkáltató dönt.
2018. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!