Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem büntetik Magyarorszá...

Miért nem büntetik Magyarországon letöltendő börtönbüntetéssel az adócsalást?

Figyelt kérdés
Ha a vagyonosodási vizsgálatokon fény derül több 100 milliós,sőt miliárdos adócsalásokra,akkor miért nem járhat ezért börtön.A munkatársam férje 3 milliót sikkasztott,Ő 2,5 év letöltendőt kapott!Nem lenne visszatartó ereje?
2008. nov. 3. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az kap letöltendőt aki pitiáner kis csaló, mint az ismerősöd. A nagykutyák nem !!!! Azzal, hogy a kismebert megbüntetik, úgy gondolják, hogy most de jól példát statuáltam!! Magyarországon csak jogszolgáltatás van, igazságszolgáltatás nincsen.
2008. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szerencsétlen Wiskis is 20 évet kapott,jól van fegyverrel rabolt,de nem ölt meg senkit.Emberölésért nem kapott volna ennyit!!Aki meg 4 miliárdot hűtlen kezel az meg kap 200 E Ft büntetést amit részletekben fizethet be!Nem értem!!!?
2008. nov. 3. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt barátomat tudod miért ültették le két hétre? Mert nem vitte vissza a könyvtári könyvet és nem tudta kifizetni a büntetést, mert akkor pont nem volt munkája és nem volt pénze. Komoly, nem? Mondta, hogy a börtönben csak röhögtek rajta, hogy miért ül két hetet. Á, vicc ez az ország.
2008. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én kisember vagyok,és lehet ,hogy sarkítva látom a dolgokat,de kinyílik a bicska a zsebemben,ha azt hallom a hírekben,hogy egyszerűen tehetetlen a Magyar törvénykezés az igazán nagystílű bűnözökkel szemben!!
2008. nov. 3. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az országban sajnos nem létezik olyan, hogy igazságszolgáltatás: Ha pl. megnézzük Kulcsár Attila és társai ügyét, nekem szinte röhöghetnékem támad kínomban... Sikkaszt az ürge három MILLIÁRD forintot, és ebből vissza kell fizetnie három MILLIÓT. Emellett meg - húha - kapott öt évet, amiből hármat már le is töltött házi őrizetben...

Egyébként csak hogy a poénnál maradjunk, egy vicc:

Három fószer beszélget a börtönben. A téma: kit miért sitteltek le.

"Én véletlenül elgázoltam egy embert, 1 évet kaptam" - mondja az első.

"Én megerőszakoltam egy nőt, 5 évet kaptam" - mondja erre a második. Mire a harmadik felnevet:

"Az mind semmi: én letöltöttem három albumot a netről. 10 évet kaptam..."


Ez marha nevetséges, de az még inkább az, hogy a való életben is megtörténhet ilyen, mert a magyar törvények ilyen büntetési tételeket is tartalmaznak.

2008. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

BTK


Adócsalás

310. § (1) Aki az adókötelezettség megállapítása szempontjából jelentős tényre (adatra) vonatkozóan valótlan tartalmú nyilatkozatot tesz, vagy ilyen tényt (adatot) a hatóság elől elhallgat, és ezzel vagy más megtévesztő magatartással az adóbevételt csökkenti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény folytán az adóbevétel nagyobb mértékben csökken.

(3) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény folytán az adóbevétel jelentős mértékben csökken.

(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény folytán az adóbevétel különösen nagy, vagy ezt meghaladó mértékben csökken.

(5) Az (1)-(4) bekezdés szerint büntetendő, aki a megállapított adó meg nem fizetése céljából téveszti meg a hatóságot, ha ezzel az adó behajtását jelentősen késlelteti, vagy megakadályozza.

(6) Az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetője nem büntethető, ha a vádirat benyújtásáig az adótartozását kiegyenlíti.

2008. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze van rá törvény,de akkor hogy lehet,hogy 1 ismerősöm kb 5 éve sunnyog az adóhivatal elől,mert tartozása van még válalkozó időszakából.Semmit nem vesz saját névre nehogy elkobozzák.Most mégis azért viszik börtönbe mert sikkasztott a munkahelyén egy benzinkutnál.
2008. nov. 3. 16:02
 8/8 anonim válasza:

Most el tudom képzelni egy okoskodó bíró arcát ha ezeket a hozzászólásokat elolvassa még ő lenne felháborodva. Pedig mindenkinek,aki eddig beírt teljesen igaza van.


Nekem is van ismerősöm,pontosabban közeli rokonom,aki adócsaló és a tenyeréből eteti az ügyvédjét,aki osztja az észt neki a kiskapuk ügyében. Munkahelyet nem látott életében,mégis dől felé a pénz. Vállalkozása nicsen,kölcsönt sem vett fel,mégis hitel nélkül építi a házait. De ha én csinálnék valami szabálysértést,akkor egymillió százalék,hogy pénzbüntetést,vagy elzárást kapnék,a rokonom meg vígan éli életét. Még egy péda. Vettem magamnak egy használt hat éves autót banki hitelre. Nem sokkal később kaptam az Apehtől egy levelet ,hogy menjek be vagyonosodási vizsgálatra. Szépen át is vizsgáltak,hogy miből élek,miből fizetem a számláimat a törlesztést a kocsira, miből veszek magamnak ennivalót,ruházatot, mennyi a keresetem. Nem hittem el,hogy tényleg erre kíváncsiak. És azt sem tudtam miért hívtak be,mert választ nem kaptam mikor megkérdeztem,hogy miért van ez az egész. Csak annyit válaszóltak,hogy szúrópróba ellenőrzés. Mint megtudtam a rokonom jelentett föl az Apehnél a rosszindulatúsága miatt,de a rokonomat nem vizsgálták át hiába tettem ellene feljelentést az Apehnál. A kispénzű embert,aki tisztességesen megdolgozik akár a használt autójáért azt előveszik,de aki lop,csal,hazudik,azt már nem veszik elő,legalábbis az én esetemben nem így történt. Rossz a törvény,rossz at igazságszolgáltatás.

2008. nov. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!