Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a helyzet, ha megváltozik...

Mi a helyzet, ha megváltozik a gyermekemmel történő kapcsolattartás rendje, és én közben kértem végrehajtást?

Figyelt kérdés
Külön élő szülő vagyok. A gyámhivatal azzal utasította el a végrehajtási kérelmemet, hogy azután, hogy beadtam a kérelmet, a bíróság megváltoztatta a kislányommal való kapcsolattartásom szabályait, így a kapcsolattartás akadályozásakor még érvényes rend szerinti pótlást most már nem tudja elrendelni, így sem szankciókra nem került sor, sem a gyermekemmel nem tudok együtt lenni, mert nem rendeltek el végrehajtást. Jogszerű ez? Nem elehtne a most végrehajtható új szabályozás szerinti legmegfelelőbb módon előírni a pótlást? Vagy legalább bírságolni a másik szülőt, amiért akadályozza a kapcsolattartást?

2018. aug. 23. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Édesanyára vagy Édesapára kell gondolni a kérdés kiírójával kapcsolatban?
2018. aug. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én vagyok az édesapa, aki szeretné látni a gyermekét, de az anyuka nem engedi azt jogerős bírósági szabályozás ellenére sem.


Az elmúlt hónapokban összesen 7 végrehajtási kérelmet adtam be, de mivel közben a bíróság módosította a kapcsolatartás rendjét, ezért a gyámhivatal az összes kérelmemet elutasította, mivel az értelemszerűen még az előző kapcsolattartási rend szerinti végrehajtásra vonatkozott.


Így most az a helyzet, hogy a lányomat már hónapok óta nem láttam, az elmaradt alkalmakat nem lehet pótoltatni, anyuka meg szépen megússza egyetlen kis figyelmeztetés nélkül.


Ezt teljesen nonszensznek tartom. Kizárt, hogy ez jogszerű legyen.

2018. aug. 26. 01:38
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok.


A válás kiváltó okát nem lehetne Orvosolni Békés Úton sehogy sem? Sajnos, ilyenkor a Békéltető Testületek eszköztárai már nem vehetők igénybe.


(Esetleg a Történelmi Egyházak Mentálhigiénés Tanácsadó Szolgálatai még segíthetnek.) Szeptemberben indul a szezon.


Papok, Lelkészek, Diakónusok (házasságrendezési segélyszolgálat személyesen.)


Azért, hogy a kislány NE sérüljön komolyabban!

2018. aug. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezen már túl vagyunk, az anyuka sorban követ el mindenféle bűncselekményeket, valószínűleg súlyos személyiségzavara van.


A kérdésem meg egyébként sem erre vonatkozott.

2018. aug. 26. 20:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem voltunk házasok sosem.
2018. aug. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!