Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi szükséges vezetéknév...

Mi szükséges vezetéknév megváltoztatásához?

Figyelt kérdés
Édesanyám vezetéknevét szeretném felvenni, interneten annyit írnak, hogy személyi okmányok kellenek hozzá és 10 ezer forintos illetékbélyeg. (Nincs gyerekem, férjem stb, szóval csak engem érintene a névváltoztatás). Ma viszont voltam az anyakönyvi hivatalban, és mondta a hölgy, hogy vinnem kell anyukám születési anyakönyvi kivonatát és írásos beleegyezését, hogy felvehetem a nevét, valamint tőlem egy írásos indoklást, hogy miért akarok nevet változtatni. Azt olvastam, ott helyben adnak valami formanyomtatványt, amit ki kell töltenem, ezért nem vittem külön indoklást se. Valaki segítene, hogy mi a menete akkor, mert nem egyértelmű. Mást írnak a neten és mást mondott az anyakönyvvezető hölgy.

2018. aug. 24. 12:13
 1/2 anonim válasza:
Szerintem mindenképp az anyakövvezető hölgynek higgy, ne az internetnek. Vidd el az Anyukád okmányait és írd meg amit kértek.
2018. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, azóta már el is indították a kérelmem. :)
2018. aug. 30. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!