Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felvehetek külföldi eredetű...

Felvehetek külföldi eredetű vezetésnevet, ha az egyik rokonomat úgy hívták? És ha igen, kell valamilyen külön papír ehhez?

Figyelt kérdés

Szóval... abszolút basic magyar nevem van azért, mert a dédszüleimtől annak idején elvették az állampolgárságukat, és magyarosították a nevüket.

Én viszont már nagyon régóta fontolgató, hogy jó lenne visszaváltották i, mert soha nem éreztem magaménak, és hozzám illő ek azt a vezetéknevet, amit jelenleg viselek.

Viszont azt olvastam, hogy nem lehet kérvényezni külföldi eredetű vezetéknevet.

Ha szerzek ezzel kapcsolatos anyakönyvi kivonatokat, akkor elfogadnák?

Ez nálam most extra sürgős.

Ja, és amúgy kötőjelesen venném fel, így a magyar nevem is megmaradna.

Valahogy így: König-Kocsis Andrea Dorottya (természetesen ez csak egy példa)


Szóval, ilyen esetben mit kéne tenni? Egyáltalán kell ezt valamivel igazolni?



2018. júl. 27. 13:13
 1/8 A kérdező kommentje:
*vezetéknevet
2018. júl. 27. 13:15
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, és bocsánat a sok elírásért, auto correct . 🙂
2018. júl. 27. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Anyakönyvi hivatal és olyan nevet veszel fel, amilyet akarsz.
2018. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem probáld meg ,bár miért akarod anyira? Egyszerüen csak viseld és késsz nem kell hivatalosá tenni
2018. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
A nem magyar vezetéknevet igazolni kell, érre a legjobb a születési vagy halotti anyakönyvi kivonat.
2018. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem vehetsz fel.
2018. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Duplán egész biztos nem lehetséges!
2018. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felveheted.

Egy rokonom nemrég változtatott nevet, egy közös felmenőnk idegen eredetű vezetéknevét vette fel.

Egy rakás macerával járt egyébként az eljárás, a saját születési anyakönyvi kivonat kellett hozzá, plusz a kérvény, amiben meg kellett indokolni, hogy miért akarja megváltoztatni a nevét; továbbá az azonos vezetéknevű még élő rokon(ok)tól is kell egy nyilatkozat, hogy nincs kifogásuk a "tranzakció" ellen.

Ha engedélyezik, akkor utána le kell cserélni az összes hivatalos vackot: személyi, lakcímkártya, TB-kártya, adókártya, jogosítvány, útlevél.

2018. júl. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!