Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Folytatólagos szerződésszegés...

Folytatólagos szerződésszegés esetén hogyan módosul az azonnali felmondás 15 napos időkerete?

Figyelt kérdés

Ha a munkáltató az alapbért illető szerződésszegést követ el (késve fizet /csonka bért ad) akkor nekem jogom van az alapvető szerződésszegésre hivatkozva azonnalival felmondani.

De erre csak a kiváltó ok bekövetkeztétől számított 15 napon belül van lehetőségem. Nem mondhatom 2 hónap múltán hogy 2 hónapja késve fizetett ezért felmondok most, ma azonnalival.


De mi van akkor ha a szerződésszegése folyamatos és újra és újra minden egyes hónapban megtörténik?

Akkor minden hónapban van egy 15 napos időablakom az azonnali felmondásra?

Vagyis mondhatom azt hogy szept 10-én (köv fizetésnap) meg kell kapjam a köv fizumat, szept 11-ike van nem kaptam meg (ezt előre tudni már most, hogy nem fog fizetni időben....) ezért szept 11 + 15 napon belül azonnalival felmondhatok az éppen aktuális szerződésszegésre hivatkozva?


És nem számít az hogy az első szerződésszegés már februárban megtörtént (és azóta újra és újra minden egyes hónapban megtörténik)?


Most ne azt firtassuk kérem, miért nem léptem eddig. Nem léptem mert kilátásban sem volt új állás, tehát kussolnom kellett nem maradhattam állás nélkül. De most van kilátásban új állás, vagyis merhetek lépni!

Csak kérdés tudok-e így lépni?


2018. aug. 24. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Tamás!


Hányszor teszed fel azt a kérdést, amire már válaszoltak nem is egyszer. Igaz, egy másik kérdéskörön belül...

Mi nem volt azon érthető?

2018. aug. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!