Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszédom telke bozótos,...

A szomszédom telke bozótos, elhanyagolt, tele van szeméttel. Mást is zavar, én megvenném, de nem hajlandó eladni. Hogyan vehetném rá? Jelentsem fel parlagfű miatt? Más ötlet?

Figyelt kérdés

Problémás szomszéd, 8 éve nem foglalkozik a telkével, messze lakik, az önkormányzatot nem zavarja a dolog (nincs veszélyes hulladék a telken, azon kívül meg nem szabályozzák, hogy mi számít szemétnek, és mekkora a növényzet...)


A szomszédok régebben beszéltek vele, de nem jutottak semmire, még neki állt feljebb, hogy ne zaklassák, meg ne fenyegessék...


Én felhívtam, mondtam, megvennék a telkét, erre mondott egy elképesztően magas árat (8 milliót, holott 2 a legdrágább telek), mondtam, hogy kicsit magas, erre lecsapta a telefont! Hívtam, ugyan úgy leteszi, levelet írtam, nem válaszol...


Szóval mit tennétek a helyemben? Gondoltam, ha ott kinőne pár parlagfű, feljelenthetném, mármint ha kihívom az ellenőrt, hát... tennék habot is a tortára, hogy biztos gördülékenyen menjen a dolog, és kiemelten foglalkozzanak az üggyel.

Más, hatásos ötlet?


2018. aug. 24. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerezz valami hobbit
2018. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
63%
Miért zavar téged az, hogy másnak milyen a telke? Törődj a saját dolgoddal!!!
2018. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha gazos a kert, akkor az önkormányzat kényszerkaszálást rendelhet el bejelentésre.
2018. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
semmi közötök hozzá
2018. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem értelek. Azért biztos nem vesz az ember meg egy telket, csak mert zavarja rajta a parlagfű. Rengeteg a kihalt szomszéd, felhagyott telek ebben az országban, mással is megesik, hogy egy évben egyszer átmegy, azt tessék-lássék lenyírja ott is a gazt. Öt perc. De persze rá lehet hívni az önkormányzatot is, akkor azok nyírják le, és a tulajnak kiszámlázzák a büntetési díjat. Egyébként lehet 3 méteres betonfal-kerítést emelni, és akkor volt szomszéd, nincs szomszéd. Mindenki elvan a maga életével.


Ha viszont a telek megszerzése itt a lényeg, akkor ne beszéljél mellé parlagfűről meg szemétről...

2018. aug. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
El akarta adni, sokalltad az árat. Ezután én is lecsapnám aztán mehetsz Isten hírével.
2018. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
Vess bele parlagfüvet, azt kötelező lesz neki irtani.
2018. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Molyember ***** válasza:
54%
Régen is így ment ez, az elvtársnak megtetszett valaki lakása, hát ment a feljelentés. Nem érzed, hogy ez egy kicsit féreg gondolkodás? Remélem, eladja a telket egy népes cigánycsaládnak, aztán vergődhetsz a parlagfű miatt.
2018. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nekem a problémamegoldás a hobbim, szóval nincs szerencséje annak aki keresztbe tesz, mert én végigjátszom a meccset, amíg nem győzök :)


Engem személy szerint a bozót zavar, átnő a kerítésen, és rengeteg miatta a szúnyog.

A másik oldali szomszéd, egy idős házaspár szintén az átlógó bozót miatt, illetve HELYI RENDELET ALAPJÁN azon az oldalon a kerítést (ami nagyon rossz állapotú), a tulajnak kell rendben tartani! Nagyon rossz állapotú, és átjárnak rajta a vaddisznók.


Nem én sokalltam az árat, hanem irreálisan magas volt - mintha kifogyna a benzined, és a kúton azt mondaná a kutas, hogy 1500 Ft literje... biztos ki lennél akadva.


A telek amúgy túl keskeny, nem lehet beépíteni, közművek sincsenek rajta, nekem pusztán a területnövelés miatt jönne jól.


"Előző rendszerben feljelentették egymást az elvtársak" - Jó vagy történelemből... a politika a római birodalomban jött divatba (egyik ellenséget a másikra szabadítani), de a Darwini kapitalizmus mindig, mindenhol jelen van :)

2018. aug. 25. 10:23
 10/17 anonim ***** válasza:
10%
na hát ha annyira imádsz problémát megoldani, menj át aztán nyírd le a füvet. beképzelt phöcs
2018. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!