Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszédom telke bozótos,...

A szomszédom telke bozótos, elhanyagolt, tele van szeméttel. Mást is zavar, én megvenném, de nem hajlandó eladni. Hogyan vehetném rá? Jelentsem fel parlagfű miatt? Más ötlet?

Figyelt kérdés

Problémás szomszéd, 8 éve nem foglalkozik a telkével, messze lakik, az önkormányzatot nem zavarja a dolog (nincs veszélyes hulladék a telken, azon kívül meg nem szabályozzák, hogy mi számít szemétnek, és mekkora a növényzet...)


A szomszédok régebben beszéltek vele, de nem jutottak semmire, még neki állt feljebb, hogy ne zaklassák, meg ne fenyegessék...


Én felhívtam, mondtam, megvennék a telkét, erre mondott egy elképesztően magas árat (8 milliót, holott 2 a legdrágább telek), mondtam, hogy kicsit magas, erre lecsapta a telefont! Hívtam, ugyan úgy leteszi, levelet írtam, nem válaszol...


Szóval mit tennétek a helyemben? Gondoltam, ha ott kinőne pár parlagfű, feljelenthetném, mármint ha kihívom az ellenőrt, hát... tennék habot is a tortára, hogy biztos gördülékenyen menjen a dolog, és kiemelten foglalkozzanak az üggyel.

Más, hatásos ötlet?


2018. aug. 24. 20:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván ez most olyan, hogy ha a korábbi válaszolók élőben látnák, akkor biztos jobban értenék, mi a probléma.


Viszont azt tudomásul kell venni, hogy te teszel szívességet neki, (és nem fordítva), hiszen alapvetően nem eladó a telek, és te kerested meg azzal, hogy meg szeretnéd venni.

Azt persze nem lehet tudni, hogy milyen tervei vannak, stb. ami miatt esetleg kötődik hozzá, és nem akarja eladni.


Ha parlagfű nő, akkor azt bejelentheted, mivel azzal foglalkoznak, de egyébként nem sok tennivalód van.

2018. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a sok rosszindulatú bunkóval, akik nem tudják elképzelni, hogy milyen az, mikor egy nagy szemetes dzsumbuj van az ember háza mellett.

A parlagfű nem fog kinőni ilyen helyen, mert az csak művelt földön tud növekedni, ahol nem kell más növényekkel konkurálni.

A jegyzőnél kell birtokvédelmi eljárást indítani (legalább 3 E Ft), és ha nem egy lusta, semmirekellő ember, akkor majd intézkedik, .aszogatja folyamatosan a tulajdonost, ameddig rendbe nem teszi az ingatlant. (Szükség esetén meg lehet fenyegetni, hogy a megyei hivatalnál feljelented az önkormányzatot, amiért nem végzi a munkáját.)

Hivatkozz arra, hogy patkányok jönnek át, meg a kertben termelt növényeid a dzsumbuj miatt mind tökre mennek, mert átjönnek a kártevők és betegségek a gondozatlan fákról, áthajlanak az ágak, amiket neked kell eltávolítani, stb.

2018. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, látom az utolsó két válaszoló átlátja a helyzetet, hogy nem kizárólag saját (üzleti) érdekből cselekszem, hanem egy helyi, több szomszédot érintő problémát szeretnék megoldani.

Birtokvédelemről hallottam, az átlógó bozót miatt remélem ez a helyzet fennáll, és a jegyző, hivatal rászáll a tulajdonosra, és kötelezi a rendben tartásra (amit úgysem fog csinálni), és ez esetben vagy vállalja a büntetést, vagy eladja nekem (meghirdetheti, de más úgysem fogja megvenni).

2018. aug. 26. 14:05
 14/17 anonim ***** válasza:

Régóta foglalkozok ingatlanokkal és a többséggel ellentétben (bár jó volna látni a konkrét helyzetet) jó részt igazat kell hogy adjak a kérdezőnek. Kérdezem a fikázókat,melyikük szeretné, ha ápolt rendes, gondozott családi házas telkük mellett egy netán szeméttel, lomokkal összehordott dzsumbuj van?

Ha történetesen a kérdező ingatlana volna eladó, éppúgy akár milliókkal érhet kevesebbet egy rendezetlen szomszéd porta miatt, mintha egy roma putri volna a szomszédban. Én sem örülnék az ápolatlan szomszéd teleknek.

2018. okt. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Megoldódott azóta?
2020. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Végül is igen... meghalt, és az örökös eladta :)
2020. jún. 5. 17:22
 17/17 anonim ***** válasza:

Oh! Persze sajnálom az illetőt, de az élet 2 év alatt is ilyen fordulatos :)

Ha nem titok, megírod privátban merre laksz?

2020. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!