Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan van, hogy egy ügyvéd és...

Olyan van, hogy egy ügyvéd és egy ügyész magánéletben nagy barátok?

Figyelt kérdés

Ha van egy büntető tárgyalás a bíróságon,a vádlott mellett van a meghatalmazott ügyvéd,az ügyész pedig a vádlott ellen van,így az ügyvéd és az ügyész is teljesen egymás ellen van és beszél a bíróságon.


Viszont lehet,hogy magánéletben nagy haverok?

Előfordulhat/van ilyen?



2018. aug. 26. 18:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg semmi akadálya, viszont tanácsos tartózkodni az ilyesmitől mert nem nézik a kollégák jó szemmel. Megkérdőjelezhetővé válik az elfogulatlanság.
2018. aug. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Ezenkívül ha egy vádlott erről tudomást szerez akkor simán a nyomozás újra indítását, és az ügyész lecserélését indítványozhatja.

2018. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

2


Pont, hogy az a jó :)

A vádlottnak csak buli, ha az ügyvéd meg az ügyész haverok :D

2018. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Én biró-ügyész párost tudok.
2018. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

"A vádlottnak csak buli, ha az ügyvéd meg az ügyész haverok :D"


Biztos vagy benne? :)

Egyébként van az enyhítő körülmények között egy olyan, hogy az "elkövetés óta eltelt jelentős idő"


Tehát ha a vádlott tudomást szerez erről a haverságról akkor az utolsó percben játssza ki ezt a "kártyát".

A Bíró kénytelen új eljárást elrendelni, vagyis mindent elölről kezdve végig csinálni, ami gyakorlatilag be duplázza az eltelt időt! :)

(nem tegnap kezdtem!)

2018. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%
Akkor tudhatnád, hogy ez ezerből 1.
2018. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

#5, #6-nak:

Tudom. Miért, mondtam hogy nem?!

2018. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

"Tehát ha a vádlott tudomást szerez erről a haverságról akkor az utolsó percben játssza ki ezt a "kártyát".

A Bíró kénytelen új eljárást elrendelni, vagyis mindent elölről kezdve végig csinálni, ami gyakorlatilag be duplázza az eltelt időt! :)

(nem tegnap kezdtem!)"


Azért ez nem így működik. Először is a bíróságnak nem érdeke új eljárást lefolytatni és kezdeni elölről, mert ezzel saját magának csinál plusz munkát...azt pedig nem szeretik a bíróságok. Másodszor az elfogultságot bizonyítani kell, vagy legalábbis nagyfokúan valószínűsíteni. Ha egy vádlott előáll azzal, hogy "én láttam őket együtt beszélgetni" vagy " úgy tudom ők haverok,barátok" azért senkit nem fognak kizárni az eljárásból. Sőt, ha elutasítják az indítványát, még saját magával cseszik ki az illető, mert rossz pontot szerez a bírónál, az ügyésznél és persze a saját ügyvédjénél.

2018. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

8 A bírónak és az ügyésznek magának kellett volna még a per megkezdése előtt összeférhetetlenségre hivatkozva váltani.Egymást.


Pont azért, mert tiszta elfogultságról beszélhetünk és egy normális pernél teljesen független emberekkel kell lefolytani a pert.. Ha ennek akadálya van a barátság miatt, akkor át kell adnia az ügyet más kezébe.

2018. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
19%
8+ Miért szerinted az etikus, hogy a haverság miatt egy perdöntő bizonyiték felmutatását megakadályozza a bíró amikor az ügyész prüszkölve ugrik fel a helyéről a tárgyalóteremben, hogy ne hallgassák meg azt a tanut?
2018. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!