Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kaphat valaki 20 év...

Hogy kaphat valaki 20 év letöltendőt pár kimondott szóért, és egy zászló lengetéséért a szólásszabadság mekkájában, egy "szabad" földön?

Figyelt kérdés

[link]


Röviden: egy férfi és egy nő + pár ismerősük 1-2 teherautóval elgurult az utcán egy néger család kisgyerekének születésnapján a házuk előtt, ordibáltak és zászlókat lobogtattak.


Az eredmény = 20 és 15 év LETÖLTENDŐ börtönbüntetés, az ítélet jogerős.


Kérdem én: kezdjünk félni? Hogy fordulhatott elő amerikában, a szólásszabadság, demokrácia és a sokszínűség országában, hogy pusztán szavak kimondása és zászlólengetés miatt valakinek az életét konkrétan elveszik? Természetesen az "elkövetők" fehérek voltak, a "sértettek" pedig feketék, akik vélhetőleg már másnap nem emlékeztek semmire az ügyből.


Példát kellett volna velük statuálni? Miért volt szükséges a terrorhangulat és a félelem elültetése? És itt most a bíróságra godnolok, mert ennek egy üzenete van:


annyira pc ez a világ, hogy csak egy rossz szót szóljál, csak egyszer nézzél valakire csúnyán vagy félreérthetően és könnyen elképzelhető, hogy az életedet is elvesszük tőled a törvény minden erejével és támogatásával.


Tény, hogy valószinűleg gusztustalanul ordítottak, mocskolódtak és fenyegetőzhettek (ez nem derült ki még a videóból sem), de még ha így is van, ezek csak szavak és tömeggyilkosságért szokás ennyi időt kiszabni. A gyilkosok nem kapnak ennyit. Norvégiában a több mint 80 gyereket meggyilkoló fickó kapott 25 évet. Szavakban nem igazán tudom kifejezni mennyire nem értem ezt a helyzetet.


vajon visszajönnek a régi szép koncepciós perek és rögtöninítélő bíróságok?



2018. aug. 27. 10:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A Remény rabjai c. filmből tudnék idézni:

F&sz volt sz ügyvédjük.....

2018. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Kevés az a 20 év. Valami gyerek születésnapján rabszolga zászlóznak. Ott helyben kivégezni mind2-t, ezek csak patkányok.
2018. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

"Röviden: egy férfi és egy nő + pár ismerősük 1-2 teherautóval elgurult az utcán egy néger család kisgyerekének születésnapján a házuk előtt, ordibáltak és zászlókat lobogtattak."

Akkor most képzeld el ugyanezt egy zsidó családdal meg horogkeresztes zászlóval. A megfélemlítés adott, 1-2 teherautón elfér annyi ember, hogy jogos félelemre adjon okot és azt ne mondd, hogy ezek az emberek gratulálni mentek oda és nem kifejezetten azért, hogy félelmet keltsenek. A konföderációs zászló arrafelé egy jól behatárolt gondolkodású embercsoporthoz köthető és az, amit tettek, gyűlölet-bűncselekménynek számít, amit keményen büntetnek.


"Superior Court Judge William McClain delivered Torres a sentence to 20 years, with 13 served in prison, and Norton was given 15 years with six to serve in prison, the AJC reported."

Ez így egy picivel árnyaltabb.


"The couple were members of a group called 'Respect the Flag,' and were joined by a caravan of other people who shouted at adults and children that they would 'kill y'all n*****s,' while proudly displaying confederate flags."

Azért ez kicsivel több, mint pár kimondott szó meg egy kis zászlólengetés. Ebben lazán benne van a rasszista indíttatás, az életveszélyes fenyegetés és ki tudja még, micsoda.


"Kérdem én: kezdjünk félni? Hogy fordulhatott elő amerikában, a szólásszabadság, demokrácia és a sokszínűség országában, hogy pusztán szavak kimondása és zászlólengetés miatt valakinek az életét konkrétan elveszik?"

Ha úgy érzed, hogy az USA-ban akarsz élni és ilyeneket csinálni, akkor igen, kezdj félni. A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy mindenhez jogod van. Aki uszít, félelmet kelt és úgy viselkedik, hogy jogosan lehet attól tartani, hogy ez később nem áll meg ennyinél, az ellen fel kell lépni!


"annyira pc ez a világ, hogy csak egy rossz szót szóljál, csak egyszer nézzél valakire csúnyán vagy félreérthetően és könnyen elképzelhető, hogy az életedet is elvesszük tőled a törvény minden erejével és támogatásával."

Végülis... mi bűn van abban, hogy megöléssel fenyegetnek pár n*ggert, igaz?

2018. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

"Végülis... mi bűn van abban, hogy megöléssel fenyegetnek pár n*ggert, igaz?"


Ezt mondjuk én sem értem. Régebben a gazdája eladhatta vagy agyonverhette, most meg így kifordult a világ? Ez szar.

2018. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

# 2


akkor ezzel az erővel téged is a csúnya beszéded és az uszításod miatt.


Ez a baj, hogy ha ezt meg lehet csinálni, akkor mindent meg lehet. Egy tüsszentésért halálsor..

2018. aug. 27. 14:35
 6/18 A kérdező kommentje:

# 3


azért ne keverjük már a szezont a fazonnal. Üvöltöttek, öléssel fenyegettek, zászlót lengettek és ennyi. Nem öltek, NEM BÁNTOTTAK SENKIT, nem rongáltak semmit, nem is értek az emberekhez -> ítélet: örök élet börtön.


Normálisnak tartod ezt? Ezzel az erővel te nem azt gondolod amit én, csúnyán rám üvöltesz, mert összeveszünk a kocsmában, megyek elsírom, hogy mennyire megijedtem téged meg lecsuknak 20 évre. Szerinted rendben van ez így?


Svédországba meg autókat gyújtogatnak, nőket erőszakolnak az arabok nem kapnak ennyi büntetést se, de még a felét se. A norvég tömeggyilkos huszon valahány évet kapott. Szerinted tényleg rendben vannak az arányok?


De meg is fordíthatjuk: ha négerek követték volna el fehérek ellen, akkor mennyi büntetést kaptak volna? elárulom: semmit, mert csak az rasszizmus ha a fehér ember nyitja ki a száját.


De itt most tényleg nem ez a lényeg, hanem az, hogy valakiknek az életét elvették pár kiordított szóért. Utoljára ha jól emlékszem ilyenek a kommunizmusban voltak és az AVH vitte be őket.

2018. aug. 27. 14:43
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

"A norvég tömeggyilkos huszon valahány évet kapott. Szerinted tényleg rendben vannak az arányok?"


Nem annyit kapott, csak annyi évente kérheti a szabadlábra helyezését, amit egyáltalán nem kötelesek megadni.


Jelen esetben azért kaptak büntetést, mert faji alapon fenyegettek meg másokat halálosan, s a hátterükből és viselkedésükből erősen vélelmezhető, hogy nem alaptalanul, tehát várható volt irányukból bántalmazás, jogsértés.

2018. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

"azért ne keverjük már a szezont a fazonnal. Üvöltöttek, öléssel fenyegettek, zászlót lengettek és ennyi. Nem öltek, NEM BÁNTOTTAK SENKIT, nem rongáltak semmit, nem is értek az emberekhez -> ítélet: örök élet börtön."

Na jó, most már látom, téged nem különösebben érdekelnek a vélemények, te azért írtad ki a kérdést, mert megerősítést vársz, hogy milyen szemét módon bántak el ezekkel a derék, jóravaló rasszista férgekkel. Nem fogod megkapni. Azért, mert MOST nem öltek meg senkit, hadd ne engedjük el őket. Nyilvánvalóan előre eltervezett, rasszista indíttatású gyűlöletcselekmény volt és ők egy szélsőséges szervezet tagjai voltak. Akárhogy próbálod kimosdatni őket, ez komoly dolog.

Ráadásul nagyon csúnyán ferdítesz is: nem "örök élet börtön"-t kaptak. Súlyos volt az ítélet, de még csak nem is kell a teljes időtartamot leülniük, ha nem csinálnak közben valami baromságot odabent.


"A norvég tömeggyilkos huszon valahány évet kapott. Szerinted tényleg rendben vannak az arányok?"

Most komolyan azért dühöngesz, mert két teljesen más felfogású, más kultúrájú, más igazságszolgáltatási rendszerrel rendelkező országban két teljesen más bűncselekmény miatt két teljesen más ítélet született?


"De meg is fordíthatjuk: ha négerek követték volna el fehérek ellen, akkor mennyi büntetést kaptak volna? elárulom: semmit, mert csak az rasszizmus ha a fehér ember nyitja ki a száját."

Ez a legtipikusabb rasszista duma. Szegény elnyomott fehér ember már nem is gyűlölködhet kedvére...


"De itt most tényleg nem ez a lényeg, hanem az, hogy valakiknek az életét elvették pár kiordított szóért. Utoljára ha jól emlékszem ilyenek a kommunizmusban voltak és az AVH vitte be őket."

Elvetté-é-é-ék? Mikor lesz a kivégzés? Megint ferdítesz. Pár kiordított szó? Akkor is ezt mondanád, ha a négerek mentek volna el "csak üvöltözni és öléssel fenyegetőzni" egy fehér család házához? Vagy akkor már kötelet követelnél?

2018. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Úgy sincs jobb dolguk, csak másokat zaklatni meg gyűlölködni. Azt a börtönben is csinálhatják.
2018. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#8


"Ez a legtipikusabb rasszista duma. Szegény elnyomott fehér ember már nem is gyűlölködhet kedvére..."


Nem, ez a valóság, te meg egy jó adag gyűlölködést még bele teszel.


Ferdítek? 20 év az nem egy élet? Két év is sok lenne a semmiért nem hogy húsz... milyen gyűlöletcselekmény? reagálhatnál arra is amit én mondtam: ha te gyűlöletcselekményből beszólsz nekem a kocsmában én pedig feljelentelek akkor te is bevállalsz 20 évet? én meg jól kiröhögnélek.


szavak jöttek ki emberek torkán. üvöltöttek, ennyit tettek. ezért szerinted reális a 20 év? Már ne haragudj, de akkor a rákosi rendszerrel is egyetértesz gondolom ahol ugyan úgy kimondott szavakért még meg is öltek embereket.


Látom te nem ezen a bolygón élsz, kérlek ne is szólj többet hozzá ehhez a témához, nem vagyok kíváncsi a hangulatkeltésedre és szerintem más sem.

2018. aug. 27. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!