Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kaphat valaki 20 év...

Hogy kaphat valaki 20 év letöltendőt pár kimondott szóért, és egy zászló lengetéséért a szólásszabadság mekkájában, egy "szabad" földön?

Figyelt kérdés

[link]


Röviden: egy férfi és egy nő + pár ismerősük 1-2 teherautóval elgurult az utcán egy néger család kisgyerekének születésnapján a házuk előtt, ordibáltak és zászlókat lobogtattak.


Az eredmény = 20 és 15 év LETÖLTENDŐ börtönbüntetés, az ítélet jogerős.


Kérdem én: kezdjünk félni? Hogy fordulhatott elő amerikában, a szólásszabadság, demokrácia és a sokszínűség országában, hogy pusztán szavak kimondása és zászlólengetés miatt valakinek az életét konkrétan elveszik? Természetesen az "elkövetők" fehérek voltak, a "sértettek" pedig feketék, akik vélhetőleg már másnap nem emlékeztek semmire az ügyből.


Példát kellett volna velük statuálni? Miért volt szükséges a terrorhangulat és a félelem elültetése? És itt most a bíróságra godnolok, mert ennek egy üzenete van:


annyira pc ez a világ, hogy csak egy rossz szót szóljál, csak egyszer nézzél valakire csúnyán vagy félreérthetően és könnyen elképzelhető, hogy az életedet is elvesszük tőled a törvény minden erejével és támogatásával.


Tény, hogy valószinűleg gusztustalanul ordítottak, mocskolódtak és fenyegetőzhettek (ez nem derült ki még a videóból sem), de még ha így is van, ezek csak szavak és tömeggyilkosságért szokás ennyi időt kiszabni. A gyilkosok nem kapnak ennyit. Norvégiában a több mint 80 gyereket meggyilkoló fickó kapott 25 évet. Szavakban nem igazán tudom kifejezni mennyire nem értem ezt a helyzetet.


vajon visszajönnek a régi szép koncepciós perek és rögtöninítélő bíróságok?



2018. aug. 27. 10:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem csak ordibáltak, zászlóztak is. Nem sok a 20 év, majd a börtönben ordibálhatnak nyugodtan. Biztos ott is van pár néger, aztán ha kiderül hogy miért kerültek be... Hát jó életük lesz nah.
2018. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Biztos azt hitték hogy megússzák egy kis pénzbírsággal, aztán ők lesznek a hősök a helyi patkányok között. Így jártak.
2018. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De akik ezzel egyetértenek, akkor azzal is egyetértenek, hogy pár kimondott szóért 20 évet kapjanak. Nem komcsi ez egy kicsit?
2018. aug. 27. 16:01
 14/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ha valaki horogkesztes zászlóval felvonul a zsidó egyház előtt amikor épp ünnepelnek valamit az is ugyanúgy megkapja a magáét. De ne hasonlitsd ezt ahhoz hogy te a kocsmában ordibálsz hogy "szemét zsidók"
2018. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
15%
De sok itt a libsi.
2018. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 PresidentEvil ***** válasza:
78%
Kérdező! Nem szoktam ilyeneket írni, de most muszáj: ritka egy gerinctelen patkány vagy. Idejössz sírni, hogy bántották a törvényt megszegő rasszista barátaidat, magasról sz*rsz a válaszokra, csak hajtogatod a magadét, marhaságokat beszélsz és lepontozod azt, aki egyáltalán szóbaáll veled (bár szerintem már ők is megbánták). Nem mondom, hogy szégyelld magad, mert ahhoz egy kis gerinc és egy kis intelligencia kellene, de a te nyomorult, gyűlölködő fajtád már csak ilyen. Most pedig jöhetsz és engem is lepontozhatsz, másra úgysem vagy jó.
2018. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

# 14


miért, nem ugyan az a kettő? Miért nem ugyan az? Ott is szavakat mondtál ki meg itt is. Más nem történt, miért ne lenne ugyan az?



# 16


értelek. Tehát nem értek egyet veled, te pedig "gerinctelen patkánynak" nevezel, és azt mondod rasszista barátaim vannak :D


Az a baj, hogy a hozzád hasonló "vérneoliberálisok" viselkedése miatt jön vissza a kommunizmus. Ezekszerint teljesen elfogadhatónak találod azt, hogy valakit szavak kimondásáért börtönre ítéljenek. Hát... mehetsz észak kóreába lakni ha ez tetszik. Gondolom még a wc papírod is vörös színű.

2018. aug. 27. 20:11
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha jön a házad elé három teherautóval dzsihadista, és ISIS zászlóval üvöltöznek, hogy kinyírnak, mert a nőként nem viseltél csadort, akkor nyugodt lennél, ha az országban már lenne néhány ilyen eset? Esetleg azt mondanád, hogy röhögjünk rajta, a rendőrök se vegyék komolyan az ügyet, ha netán a bíróság elé kerül a dolog, ők se büntessék, és lehetőleg az államfő is adjon nekik elnöki kegyelmet, ha mégis elítélik őket?

Valami azt súgja, hogy te lennél a legjobban felháborodva, hogy a rendőrség nem vette komolyan a bejelentést, amikor valami bűncselekményt elkövet ez a csoport.

Próbálj egy kicsit így is gondolkozni!


Igen, ebben a helyzetben bebizonyosodik az, hogy az ártatlan állampolgároknak is vannak jogaik, nemcsak a bűnözőknek. Szerintem ez jó dolog az USA-ban. Ha te vagy a sértett valamilyen ügyben, vagy a sértettel azonosulsz, akkor te is így vélekedsz szerintem.


Úgy gondolom, hogy itt az az elsődleges gondod, hogy nem a sértettekkel azonosulsz, hanem az elkövetőkkel. De a bűn az bűn, és a büntetést nem aszerint kell megítélni, hogy szimpatikus-e az elkövető vagy sem.

2019. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!