Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elrontom az adóbevallásom,...

Ha elrontom az adóbevallásom, börtönbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

Adószámos magánszemély lettem, mert szellemi művészi tevékenységet szeretnék végezni.


Elmentem a NAV-hoz. Kb 10 perc alatt kitöltöttem a bejelentési kötelezettségem, és beixeltem az alanyi adómentességet- persze ott ezt kérték tőlem. Aztán egy gyors személyi tájékoztatás volt, ahol elmondták, hogy mikor milyen adót kell fizetnem, és kész. Pont. Aztán egy fél óra múlva ott állok a frissen igényelt adószámommal, és most azon rágódom, hogy ha valamit mondjuk elcsesztem, vagy valamit esetleg máshogy kellett volna kitöltenem, (mondjuk pl mégis ÁFÁs vagyok, akármiért) akkor kapásból börtönbe csukhatnak? Ha rosszul fizetem az adómat, az költségvetési csalás? Vagy ÁFA csalás? Soha nem csináltam még ilyet, és elég fiatal munkavállaló vagyok.

Úgy tudom, adócsalásért 2 év jár.



2018. aug. 27. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem így van ez szerencsére :-D A szándék a lényeg hogy például direkt rontottad el ezzel megalapozva egy adócsalás lehetőségét, vagy elnézted mert ennyire hülye voltál.

Általában levélben szólnak ha valami nem stimmel az adatokkal de nem büntiznek ezért.

Én öt évig nem adtam le az adóbevallásom mert nem is volt mit bevalljak s kemény 500ezer forintra büntizhettek volna ezért a jogszabály szerint. De mivel tök figyelmetlen fiatal adózó voltam és nem is volt miről ezért nem büntettek mert utólag gyorsan pótoltam.

2018. aug. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az adóhivatal nem csuk börtönbe senkit. Maximum hatalams tartozásokat átad behajtóknak. Majd ők börtönbe csuknak. De ehhez (mármint a hatalmas tartozáshoz) azon a pályán semmi esélyed.


Egyébként bármikor változtathatsz, kérhetsz tanácsot, használhatsz könyvelőt, kinek kötelessége a törvényt ismerni. Nagyobb gond (több fizetnivaló) csak akkor keletkezik, ha egyikkel sem törődsz éveken át.

2018. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"...átad behajtóknak. Majd ők börtönbe csuknak"

Ennél nagyobb hülyeséget nem is írhattál volna! A behajtóknak a pénz kell, ha van valamid akkor elviszik, ha nincs akkor meg eltakarodnak. Ennyi!

Ezzel ellentétben a NAV, mint hatóság már inkább küldhet a bíróságra. Ahol esetleg börtönbüntetésre ítélnek.

De mivel nekik is a pénz a lényeg, ezért inkább pénzbírságot fognak kiszabni, amit így vagy úgy majd behajtanak.

2018. szept. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 6. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!