Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rezesova-ügy kapcsán is...

Rezesova-ügy kapcsán is felmerült bennem: miért nem vesz figyelembe minden körülményt az igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés
Pl. hogy valaki nyilvánvalóan rossz embernek tűnik, utálják az országban, milliárdos a család, arrogáns módon 180-al ment az úton, sokat ivott, ebben az esetben szinte szándékos gyilkosságról van szó (4 ember égett benn az autóban). Míg mondjuk lehet kevésbé szándékos egy ilyen eset, bár ez már eleve ritkább, normális ember nem megy 180-al. Az áldozatok korát és sok tulajdonságát se ártana figyelembe venni. Sokkal nagyobb bűn egy gyilkosság egy 5 éves, mint egy 80 éves ember ellen, egy mindenki által szeretett ember, egy válogatott sportoló, mint pl. egy az ország tönkretételében felelős politikus ellen. Egyes esetekben erkölcsileg gyakorlatilag nem is lenne bűn egy-egy bűncselekmény.

2018. aug. 29. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Figyelembe veszik. Súlyosbító körülmény, ha a bűncselekményt gyermek, idős, nő vagy védekezésre képtelen személy ellen történik.
2018. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. 10 év volt a maximálisan kiszabható büntetés, ő 9 évet kapott. Az szerintem elég sok. Az, hogy előbb szabadult, az a jó magaviseletének köszönhető, de ez a lehetőség minden elítéltet megillet.
2018. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első válaazoló: mi az , hogy nő? És az súlyosbító körülmény?

Herótom van már az ilyen nemek közti értékitéletektől!

Egy kis gyermek, idős mozgásra képtelent megértem.

De egy nő mivel különb?? Nem tud védekezni? És ha a nő egy élsportoló, vagy konditerembe járó testépítő???

Akkor sem tud védekezni? Egy vékony alkatú férfi inkább pusztuljon

Beteg tényleg már ez a föld nevű bolygó...

2019. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!