Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha még diploma előtt abbahagyo...

Ha még diploma előtt abbahagyom az egyetemet, és eddig államilag finanszírozottan voltam, akkor mely esetekben kell visszafizetnem a tandíjat, és mely esetekben engedik el?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogyha 1 éven belül elhelyezkedek, és ezt igazolni is tudom, akkor nem kell visszafizetnem. Igaz ez?
2018. szept. 1. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Ha abbahagyod, vissza kell fizetned.
2018. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akinek nem sikerül befejeznie, mert mondjuk nem jut el államvizsgáig egy tantárgy miatt?
2018. szept. 1. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Annak is. Mit gondolsz, viccbol irtad ala a hallgatoi szerzodest? Tessek elolvasni, nem is ertem ilyen alap skillek nelkul hogyan mehet barki egyetemre. Meg a gyari melos is elolvassa a munkaszerzodesenek legalabb a legfontosabb pontjait. Aztan csodalkozunk, ha esik a felsooktatas szinvonala, nembaj neked is jo lesz a vendeglatas meg a kozmunka.:DD
2018. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

"mely esetekben kell visszafizetnem a tandíjat"


Minden esetben.


"és mely esetekben engedik el?"


Semmilyen estben, nemtom honnan szedted azt a baromságot, hogy elengedik.

2018. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fejezd csak be szépen azt az egyetemet és ami nem megy, abból konzultációkra meg magánórára menni!

Remélem nem szívsebész, vagy építész leszel!

2018. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak mentesítési lehetőségek, az Nftv. rendelkezik ezekről. Az egyik valóban az, hogy magyarországi munkaviszonnyal váltsd ki az állami ösztöndíjas féléveket. Erre az állami ösztöndíjas idő + 1 éved van. Kérvényezni kell az OH-nál, miután megkaptad a határozatot a fizetendő összegről.
2018. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 Már mindegy, nem leszek semmi, mivel jobb, ha inkább abbahagyom a sulit.
2018. szept. 1. 20:16
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm szépen! És mi az az OH?
2018. szept. 1. 20:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen szakon próbálkoztál?
2018. szept. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!